جمع آوری زباله- زباله کش

جمع آوری زباله- زباله کش- احمدی خیبر


زباله کش کامیونی می­باشد که زباله­های جامد شهری را جمع­آوری می کند. و آن­ ها را به یک مرکز تصفیه زباله جامد مانند محل دفن زباله انتقال می­دهند. جمع آوری زباله از چالش های مدیریتی در هر شهری می باشد.

در کلان شهرها ساخت و ساز رو به پیشرفت است. یکی از دغدغه های مدیریت می تواند حجم زیاد نخاله های ساختمانی باشد. مکان مناسب جهت دفن نخاله، حمل و انتقال نخاله، بازیافت پسماند ساختمانی چالش های پیش روی مدیریت شهری می باشند.

 

فهرست عناوین

آیا تاریخچه ماشین های حمل زباله را می دانید؟

چه چیزهایی زباله محسوب می شوند و چطور باید دسته بندی شود؟

زباله­کش ها به چه طریق زباله ها را جمع آوری می کنند؟

ویژگی های اتاق حمل زباله قابل نصب بر روی شاسی 5، 6 و 8 تن

قیمت زباله­کش چقدر می باشد و در چند مدل است؟

انواع دستگاه های مکانیزم چند منظوره

نتیجه گیری را رابطه با قیمت زباله­کش و حمل زباله

سوالات متداول در رابطه با ماشین های زباله­کش و قیمت زباله­کش

فهرست تصاویر

جمع آوری زباله 1واگن های قدیم

جمع آوری زباله 2تفکیک زباله ها

جمع آوری زباله 3کارکرد ماشین حمل زباله

 

آیا تاریخچه ماشین های حمل زباله را می دانید؟

از قرن ها پیش از واگن ها جهت حمل گاری استفاده می­شده است. اولین کامیون­های حمل زباله، توسط شورای ناحیه چیسویک از شرکت واگن و کالسکه بخار Thornycroft در سال 1897 سفارش داده شد. به عنوان یک ماشین بخار موتور توصیف شد، یک طراحی جدید بدنه مخصوص “جمع­آوری گردوغبار و زباله­های خانه. می­توانید در تصویر زیر جمع آوری زباله 1 مشاهده نمایید.

در دهه 1920 اولین کامیون­های روباز مورد استفاده قرار گرفتند. اما به دلیل بوی بد و ریزش زباله از پشت، وسایل نقلیه سرپوشیده به زودی رایج­تر شدند. این کامیون های سرپوشیده ابتدا در اروپای پرجمعیت و سپس در آمریکای شمالی معرفی شدند. اما به زودی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین قیمت این زباله کش­ها به­صرفه بود.

مشکل اصلی این بود که زباله کش ها را تا ارتفاع شانه بلند می کردند. اولین تکنیکی که در اواخر دهه 1920 برای حل این مشکل ایجاد شد. ساخت محفظه های گرد با پیچ چوب پنبه­ای بود که بار را بلند کرده و از عقب دور می­کرد. در سال 1929 مدل توسعه یافته قیف شکل گرفت. کارکرد قیف به شکلی بود که از سیستم کابلی بهره می برد و زباله ها را به داخل کامیون می­کشید. مانند تصاویر به­روزی که در سایت احمدی خیبر می بیند.

جمع آوری زباله ها- زباله کش

جمع آوری زباله ها- زباله کش- احمدی خیبر

جمع آوری زباله 1واگن های قدیم

جورج دمپستر در سال 1937، Dempster-Dumpster را اختراع کرد. به صورتی که ظرف های چرخ دار که حاوی زباله بودند به داخل کامیون انتقال می­یافت. این ظرف ها به نام Dumpsters مشهور شدند.

در سال 1938، گاروود انقلابی در صنعت ایجاد کرد که شامل یک کمپکتور در کامیون شد. اولین کمپکتور ظرفیت یک کامیون را دو برابر می­کند. در این صورت با استفاده از پرس هیدرولیک، محتویات به صورت دوره ای فشرده می­شد.

در سال 1955 Dempster Dumpmaster، اولین لودر جلو، معرفی شد. آنها تا دهه 1970 رایج نشدند. دهه 1970، زباله‌دان‌های کوچک‌تری معرفی شد که اغلب به عنوان سطل‌های چرخ‌دار شناخته می‌شوند و به صورت مکانیکی نیز تخلیه می‌شود.

عنوان قیمت زباله کش
نویسنده فراست پور
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1650
مدت زمان مطالعه 16 دقیقه

چه چیزهایی زباله محسوب می شوند و چطور باید دسته بندی شود؟

همه زباله ها در واقع زباله نیستند و هر طور که بخواهید نمی توانید دسته­بندی کنید. نحوه طبقه‌بندی زباله‌های شما تعیین می‌کند چه زمانی جمع می‌شوند و آیا هزینه اضافی برای جمع‌آوری آن وجود دارد یا نه؟

زباله: روزانه این زباله های خانگی تولید می شود. ورقه های خشک کن استفاده شده، جعبه های پیتزا، یک توپ بسکتبال. این اقلام را در سطل زباله می ریزند و زباله کش به صورت هفتگی جمع آوری می کند.

قابل بازیافت: اقلام قابل بازیافت بسته به محل زندگی شما و خدمات مجموعه ای که استفاده می­کنید متفاوت است. به طور کلی می­توان کاغذ، روزنامه، مجلات، مقوا، قوطی نوشابه، قوطی موادغذایی، شیشه، پلاستیک­های خاص و کارتن­ها را بازیافت کرد.

زباله های خطرناک: این اقلام حاوی موادی هستند که می توانند خطرناک باشند. ازجمله مایعات و محصولات خودرو، باتری­ها، وسایل الکترونیکی، لامپ­های فلورسنت، موادشیمیایی باغبانی، آفت­کش­ها و محصولات رنگ. اقلام تیز مانند سرنگ نیز خطرناک تلقی می شوند. زباله‌های خطرناک را می‌توان در مکان‌های مشخص شده دفع کرد، مانند تصویر زیر جمع آوری زباله 2 ببینید.

زباله کش ها به چه طریق زباله ها را جمع آوری می کنند؟

لودرهای جلو به طور کلی به مشاغل تجاری و صنعتی با استفاده از ظروف زباله بزرگ در ایالات متحده خدمات می­دهند. جلو کامیون مجهز به چنگال­های برقی است. راننده با استفاده از یک جوی­استیک یا مجموعه‌ای از اهرم‌ها، آنها را با احتیاط با آستین‌های روی ظرف زباله‌ها تراز می‌کند. در این صورت ظرف زباله بر روی کامیون بلند می شود. سپس ظرف زباله روی کامیون بلند می­شود.

هنگامی که ظرف به بالای آن رسید، سپس وارونه می‌شود و زباله یا مواد قابل بازیافت در قیف خودرو تخلیه می‌شود. هنگامی که زباله ها ریخته می شوند، توسط یک دیوار متحرک با نیروی هیدرولیکی فشرده می شوند. به سمت عقب و جلو نوسان می­رود تا زباله ها را به عقب خودرو زباله کش فشار دهد. نمونه آن را میتوانید در ahmadikheybar ببینید.

اکثر کامیون‌های بسته‌بندی جدیدتر دارای «هیدرولیک بسته در حرکت» هستند. به راننده اجازه می‌دهد در حین رانندگی بارها را بسته‌بندی کند و زمان‌های مسیر سریع‌تر را ممکن می‌سازد. هنگامی که بدنه پر است، دیواره فشرده تا انتهای بدنه حرکت می‌کند و از طریق یک درب باز بیرون می‌کشد. همچنین سیستمی به نام Curotto Can وجود دارد که یک ضمیمه برای لودر جلویی است که دارای یک بازوی خودکار است. به عنوان یک لودر جانبی خودکار عمل می­کند که به راننده اجازه می­دهد چرخ دستی ها را تخلیه کند. همچنین شما میتوانید ساخت اتاق کمپرسی را در این مقاله بخوانید.

جمع آوری زباله- زباله کش

جمع آوری زباله- زباله کش- احمدی خیبر

جمع آوری زباله 2تفکیک زباله ها

ویژگی های اتاق حمل زباله قابل نصب بر روی شاسی 5، 6 و 8 تن

 • اتاق حمل زباله ظرفیتی استاندارد
 • لوله کشی هیدرولیک که نمونه آن در احمدی خیبر است.
 • 8 مترمکعب حجم بارگیری و با توجه به قیمت زباله کش
 • بدنه و کف اتاق از ورق آلیاژ
 • شاسی اصلی از ورق دوبل شده
 • مخزن هیدرولیک95 لیتری و مخزن شیرابه 200 لیتری
 • نوع رنگ آمیزی اپوکسی مخصوص ضد سایش با رویه ی اتومبیلی

قیمت زباله کش چقدر می باشد و در چند مدل است؟

دستگاه مکانیز جهت حمل زباله انواع مختلفی دارد. برخی از آنان دارای تناژ پایینی هستند که فقط مناسب حمل زباله می باشند. اما نوع دیگری هستند که تناژ بالا دارند و ظرفیت نخاله های شهری و حمل زباله را دارند.

نوع دیگری هستند که علاوه بر حمل زباله، پرس هم انجام می دهند که بتوانند زباله های بیشتری جای دهند. طراحی دستگاه­ها به شکلی است که بر روی شاسی بعضی از ماشین­های سنگین نصب می­شود. یک مرکز کنترل در اتاق راننده تعبیه شده و دو بخش جدا جهت حمل زباله و نخاله که استفاده می­شود. این دستگاه ها پس از آن که سطل را تخلیه می کند، توسط راننده دکمه پرس زده می شود. اهرم مربوطه زباله ها را به شدت فشار داده که باعث می­شود زباله ها کم حجم شوند.

خودروهای زباله کش دارای سنسور هستند و موانع را تشخیص می­دهند. اگر در جلو یا عقب وسیله مانع تشخیص داده شود از جمله انسان، سریع توقف می­کند. کامیون­های ویژه معادن ولوو که در شمال سوئد فعالیت می­کنند از این تکنولوژی بهره می­برند. مانند نمونه هایی که در ahmadikheybar می­بینید.

این پروژه قطعا مزایای بسیاری دارد و می تواند بر روی قیمت زباله کش ها تاثیرگذار باشد. از جمله مزایای آن شامل: عدم تصادف با موانع، دید بهتر برنقاط­ کور  است. استفاده درست از قدرت و پیشرفت و بهینه­سازی مصرف سوخت است. در ادامه نمونه­ای ار آن را در جمع آوری زباله 3 می­بینید.

با توجه به ماشین حمل زباله و مقدار حجم زباله­هایی که جمع­آوری می­کند قیمت آن متفاوت می­باشد. شما می­توانید در سایت احمدی خیبر از انواع ماشین­های حمل زباله اطلاع یابید.

انواع دستگاه های مکانیزم چند منظوره

 • دستگاه نمک پاش و برف روب
 • دستگاه های مرتبط با آتش نشانی که روی شاسی خودروهای بنز و نیسان نصب می شود.
 • دستگاه امداد و نجات که روی شاسی نیسان به کار می رود.
 • دستگاه جدول شوی که بر روی نیسان و خودروهای سنگین نصب می شود
 • دستگاه مخزن شوی که بر خودروهای سنگین نصب می شود
 • دستگاه های لجن کش که بر روی خودروهای 6 تن به بالا نصب می شود
 • دستگاه مکانیز حمل نخاله و زباله

بعضی از این دستگاه­ها را در سازمان­ها و ارگان­های دیگر می توانید ببینید، اما بیشترین کاربرد آن­ها در شهرداری می­باشد. با توجه به نوع دستگاه­ها قیمت­های متفاوتی دارند. و قیمت زباله کش ها هم به همین صورت می باشد.

جمع آوری زباله- زباله کش

جمع آوری زباله- زباله کش- احمدی خیبر

جمع آوری زباله 3کارکرد ماشین حمل زباله

نتیجه گیری را رابطه با قیمت زباله کش و حمل زباله

حمل زباله توسط ماشین­های مخصوص انجام می­گیرد. با توجه به نوع دستگاه می­توان حجم زباله­ها افزایش می­یابد. این قسم از دستگاه­ها با توجه به مکانیزمی که دارد، زباله­ها را پرس می­کند که فضای بیشتری برای زباله باشد. نمونه ماشین های حمل زباله در این جا ahmadikheybar مشاهده کنید.

سوالات متداول در رابطه با ماشین های زباله کش و قیمت زباله کش

 1. ماشین های حمل زباله چطور کار می­کند؟

با توجه به برنامه­ریزی خودرو، خودش می­تواند در مسیر حرکت کند و از سطلی به سطل دیگر برود. و با کمک راننده زباله­ها را جمع­آوری کند. همه­ی موارد خودکار صورت می­گیرد و نیاز به پیاده شدن راننده نمی باشد.

 1. چه شرکت­هایی پشتاز تولید ماشین­های سنگین می­باشند؟

کمپانی­های دایملر و مرسدس بنز جزء شرکت­های بزرگ تولید کننده این صنعت هستند. در سال 2014 به عنوان اولین شرکت طراحی و ساخت یک کامیون در قالب کانسپت را اجرا کرد.

 1. حدود قیمت زباله کش چقدر می­باشد؟

شما چه حدسی می زنید؟ ماشین­های حمل زباله با توجه به مقدار و حجم زباله­ای که حمل می­کنند این، قیمت ها تغییر می­یابد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *