کمپرس سازی در اصفهان احمدی خیبر | ahmadikheybar

کمپرس سازی در اصفهان احمدی خیبر | ahmadikheybar


سازنده اتاق کمپرسی نیسان و کاربرد آن:ساخت و ساز صنعتی پر رونق است که انتظار می رود در سال های آینده رشد قابل توجهی داشته باشد و پمپ های انتقال بتن یکی از ابزارهایی هستند که نقش مهمی در پروژه های بتن و ساختمانی دارند. این نوع ابزار متفاوت با مزایای قابل توجه از نظر کارایی و سهولت استفاده، به تسریع فرآیند بتن ریزی کمک می کند و از اتلاف وقت انسان در پروژه های مختلف ساختمانی جلوگیری می کند. کمپرس سازی در اصفهان احمدی خیبر یکی از مراکزی است که میتواند به شما کمک نماید.

استفاده از بتن در ساخت و ساز به دوران رومیان برمی گردد. ریختن بتن تا اوایل قرن بیستم، قبل از اختراع پمپ انتقال بتن، یک کار دشوار بود. این پمپ ها مزایای قابل توجهی را برای صنعت تولید به ارمغان می آورند. تصور کنید یک کارگر ساختمانی در اوایل دهه 1900 یک چرخ دستی پر از بتن را در مسیری طولانی و دشوار به جلو و عقب هل می‌داد و در نهایت مقدار مناسب بتن مورد نیاز پروژه را تحویل می‌داد. این روش بسیار ناکارآمد، زمان بر و خسته کننده است. با ظهور این پمپ ها، جابجایی بتن راحت تر و سریعتر از همیشه انجام می شود.

فهرست مطالب

پروژه های انتقال بتن با استفاده از سازنده اتاق های کمپرسی نیسان

انواع پمپ بتن چیست و به چند دسته تقسیم می شود ؟

پمپ بتن ثابت و ویژگی ها و خصوصیات آن !

فهرست تصاویر

شکل 1: اتاق کمپرسی نیسان

شکل 2: سازنده اتاق های کمپرسی نیسان

عنوان سازنده اتاق کمپرسی نیسان
دپارتمان اوج شید
نویسنده رعنا میرفندرسکی
تعداد کلمات 900
زمان مطالعه 9 دقیقه

پروژه های انتقال بتن با استفاده از سازنده اتاق کمپرسی نیسان

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، جمعیت مناطق شهری جهان در حال افزایش است و همه ساکنان جدید به مسکن، خدمات بهداشتی، مدارس، زیرساخت های حمل و نقل و غیره نیاز دارند. ساخت زیرساخت های شهری برای پاسخگویی به تقاضای جمعیت رو به رشد نیازمند پیمانکاران ساخت و ساز و در نهایت انتقال بتن به پروژه های ساختمانی است. در شکل 1: اتاق کمپرسی نیسان مشاهده می کنید.

سازنده اتاق کمپرسی نیسان  احمدی خیبر | ahmadikheybar

سازنده اتاق کمپرسی نیسان احمدی خیبر | ahmadikheybar

شکل 1: اتاق کمپرسی نیسان

پمپ های تحویل بتن ابزاری هستند که برای رساندن بتن مایع تازه مخلوط شده از میکسرها به مناطق مورد نظر محل ساخت و ساز استفاده می شوند. پمپ با استفاده از سیستم شیر و پایه هیدرولیک کار می کند. زمانی که پروژه نیاز به بتن دارد، میکسر بتن (تراک میکسر) ابتدا بتن را در مخزن دوار خود مخلوط می کند. سپس بتن مایع را داخل قیف می‌ریزد و به چرخاندن بتن ادامه می‌دهد تا سفت نشود.

از این مرحله پمپ شروع به کار کرده و به کمک سیستم هیدرولیک و جک مکنده بتن مایع را از قیف مکیده و به محلی که باید ریخته شود منتقل می کند. گاهی اوقات این فرآیند انتقال با استفاده از لوله ها و شیلنگ های کمکی انجام می شود. پمپ تحویل بتن مخلوط بتن مایع را با کمک شیلنگ روی زمین پمپ می کند. این شیلنگ ها به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا از کوچه ها و اطراف خانه هایی عبور کنند که نمی توان بتن کن را متوقف کرد.

انواع پمپ بتن چیست و به چند دسته تقسیم می شود ؟

دو نوع اصلی پمپ های تحویل بتن در کمپرس سازی در اصفهان وجود دارد، پمپ های دکلی یا متحرک و پمپ های ثابت که در کارهای بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. که هر دو برای سازنده اتاق کمپرسی نیسان دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

پمپ های ثابت یا پمپ های تریلر پایه ای ترین شکل پمپ انتقال بتن هستند. پمپ بر روی یک تریلر کوچک نصب شده است. یک کامیون جداگانه نیز برای حمل پمپ ثابت به محل ریختن بتن مورد نیاز است. پمپ های ثابت تیرچه یا دکل ندارند، بنابراین از لوله ها یا شیلنگ های مجزا برای انتقال بتن از پمپ به محل بتن استفاده می شود. علاوه بر این، بوم یا تیرهای جداگانه برای قرار دادن بتن دقیق مورد نیاز است.

پمپ بتن ثابت و ویژگی ها و خصوصیات آن !

پمپ عمودی قابل نصب بر روی میکسر بتن نوعی پمپ انتقال بتن است که به راحتی توسط خدمه به طور مستقیم به محل پروژه منتقل می شود. این نوع میکسر پمپ بتن دارای بوم نمی باشد بنابراین برای انتقال بتن از بتن کن به محل مورد نظر نیاز به شلنگ مجزا می باشد. در شکل 2: سازنده اتاق های کمپرسی نیسان می بینید.

سازنده اتاق های کمپرسی نیسان  احمدی خیبر | ahmadikheybar

سازنده اتاق های کمپرسی نیسان احمدی خیبر | ahmadikheybar

شکل 2: سازنده اتاق های کمپرسی نیسان

پمپ های کامیون که سازنده اتاق کمپرسی نیسان از آن استفاده می کند،  با بوم یا تیرآهن به پمپ های کامیون با تیرچه نیز معروف هستند. این پمپ تحویل بتن عملکرد خوبی در ارتفاع بالا دارد. پمپ دارای بازوی مفصلی بلند با کنترل و تنظیم از راه دور است که بسیار شبیه به جرثقیل است. این پمپ های تیر را می توان در مناطقی که دسترسی به پمپ های خطی امکان پذیر نیست، مانند طبقات بالای مجتمع های بلندمرتبه یا آپارتمان ها استفاده کرد.

پمپ بیم تراک برای ساخت پروژه های بزرگ در جاده ها و بزرگراه ها نیز مناسب است. پمپ های بیم تراک بهترین انتخاب برای قرار دادن بتن در ارتفاعات مختلف که سطح بتن ریزی محدود است می باشد. از این پمپ ها در کمپرس سازی در اصفهان می توان برای ساخت استخر در حیاط یا باغ های تزئینی بالای خانه استفاده کرد. این تیرک را می توان به راحتی به پشت کامیون در هنگام حمل و نقل جمع کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *