کامیون های فرسوده - کمپرسی های قدیمی

کامیون های فرسوده - کمپرسی های قدیمی - احمدی خیبر


 

کمپرسی سازی تا چند سال پیش ایده غیرممکن و وحشتناک به نظر می رسیدند. در سال 2017 مردم متوجه نشانه هایی شدند زیرا دوشرکت اعلام کردند که کامیون‌های برقی خود را آماده کرده اند. ژانویه2018 نیکولا برنامه خود را  برای سرمایه گذاری 1میلیارد دلاری بر روی یک کامیون تمام الکتریکی اعلام کرد. کامیون‌های اتاق‌کمپرسی سازی نوع جدید ابزار حمل نقل است  که هم چند منظوره است و سازگار با محیط زیست است. در سال های آینده میتوان انتظار داشت کامیون های برقی در کنار کامیون های گازوئیلی برای حمل کالااستفاده شود. شرکت کمپرس سازی احمدی خیبر بزرگترین شرکت تولید کننده انواع  کمپرسی های جاده ای و غیر جاده ای است. ساخت اتاق کمپرسی در شرکت احمدی خیبر انجام می شود

فهرست تصاویر

کامیون های قدیمی 1 کامیون کمپرسی

کامیون های قدیمی 2 کامیون های مدرن

کامیون های قدیمی 3 کمپرسی مدرن

 

مزایای موثر کامیون های کمپرسی سازی در سلامت جهان

کاهش آلودگی هوا:

این کامیون‌های اتاق کمپرسی بدون دی‌اکسید کربن هستن بدون ذرات ریزکه هیچ گاز آلاینده‌ای را در هوا آزاد نمیکند.

صرفه جویی در هزینه سوخت:

به دلیل بالا بودن هزینه الکتریسیته بسیار کمتر از سوخت مایع است. استفاده از این کامیون‌های برقی میتوان صرفه جویی قابل توجهی درهزینه‌های حمل نقل داشته باشد.

کاهش وابستگی به نفت:

با توجه به اینکه این کامیون ها از برق به جای نفت استفاده میکنند قطعا وابستگی به این منبع کاهش میابد.

بنا به تحقیقات انجام شده مزایای  کامیون های کمپرسی‌سازی از کامیون های دیزلی به نحو استفاده از وسیله نقلیه بستگی دارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر داخل سایت احمدی خیبر عضو شوید.

ساخت کمپرسی - کمپرس مقاوم

ساخت کمپرسی – کمپرس مقاوم – احمدی خیبر

کامیون های قدیمی 1 کامیون کمپرسی

مورد توجه ترین مزایای کامیون های کمپرسی سازی چیست

کامیون های کمپرسی سازی مزایای زیادی دارند .کارایی کامیون‌های کمپرسی‌سازی برقی حدودا 50 درصد بیشتر از کامیون‌های دیزلی است که 20 درصد هم ارزان‌تر است. با توجه به اینکه برق از گاز ارزان‌تر است استفاده از خودرو های برقی مقرون به صرفه تر است . کامیون های  کمپرسی سازی را میتوان با حدودا یک سوم هزینه خودرو های  گازسوز راه اندازی کرد. به علاوه تعمییر و نگهداری که به تنهایی یک تفاوت بزرگ است. با توجه به اینکه  کامیون های کمپرسی سازی از تعویض روغن وتعمییر نگه داری در امان هستند. طبق تحقیقات انجام شده حداقل زمان رانندگی در شهر کامیون های الکتریکی از همتای دیزلی خود بهتر عمل کرده است. Ahmadikheybarبرترین کمپرس سازی با سابقه درخشان در اصفهان است.

معایب های اصلی کامیون های کمپرسی سازی برقی چیست؟

ازجایی که مناطق روستایی از توقف‌های کمتر و سرعت بالاتر، هستند برای خودروهای وابسطه به باطری مشکل‌ساز میشود. مشکلاتی اعم از محدودیت برد روزانه و هزینه‌های عملیاتی بالاتر از تحت شرایط خاص. یکی از عواملی که باعث میشود شما خسارت سنگینی ببینید رانندگی در بزرگراه‌ است.قطعا در هزینه‌ها کامیون‌های برقی پر هزینه‌تر خواهند بود.

محدودیت در برد:

با توجه به این موضوع که کامیون‌ها با برق کار میکنند مثل ماشین‌های گازوئیلی نیازمند شارژ هستن. با توجه به اینکه باطری مقدار شارژ مشخصی دارد در مسافت‌های طولانی این مشکل ساز خواهد بود.

هزینه بالا:

هزینه ی کامیون‌های برقی نسبت به کامیون‌های گازوئیلی بیشتر است. این مورد به دلیل هزینه‌ی تعمیر و نگهداری باتری وسیستم‌های شارژ است.

نکاتی در مورد زمان شارژ شدن کامیون های کمپرسی سازی

درمورد باطری باید بگوییم که هرچه برد طولانی‌تر باطری بزرگ تر وهرچی باطری بزرگ تر شارژ آن بیشتر طول می‌کشد. اکثرا کامیون های کمپرسی سازی بیش یک ساعت زمان برای شارژ کامل باسریع‌ترین دستگاه ها هستند. شارژ در خانه بیشترهم طول می‌کشد. بعضی ازکامیون ها کمپرسی سازی باید 100درصد باطری خالی شده دریک شب شارژ شود  که مشکل بزرگ به حساب می‌آید. قطعا باید در جاده ها پورت های بیشتری در نظر گرفته شود چون این یک معضل بزرگ برای وسایل نقلیه خواهد بود. شرکت کمپرسی سازی احمدی خیبر بزرگترین شرکت تولید کننده انواع کمپرس های جاده ای و غیر جاده ای است. دارای مجوز حمل بار در سطح شهری و همچنین بین شهری است

ماشین سنگین - ساختن کمپرس

ماشین سنگین – ساختن کمپرس – احمدی خیبر

کامیون های قدیمی 2 کامیون های مدرن

کاهش انتشار آلاینده ها توسط کامیون های کمپرسی سازی

با توجه به اهمیت محیط زیست که در اثر انتشار آلاینده ها استفاده از خودرو های برقی است. دوست داران محیط زیست مورد استقبال قرار گرفته است.  بحث مهم و داغ این روزا هوای پاک و گرم شدن زمین است. توانایی کامیون های کمپرسی سازی دوست داران محیط زیست را به سمت خود جذب کرده است. طبق آخرین آمار کامیون ها 41درصد کل انتشار گازهای گلخانه ایی مربوط به حمل و نقل است. استفاده از ماشین ها و کامیون های برقی آلودگی هوا را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. گازهای سمی زمانی از بین خواهند رفت که کامیون ها با سطوح انتشار مطابقت داشته باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک ahmadikheybar کلیک کنید

 

نتیجه گیری نهایی در مورد کامیون های کمپرسی سازی

با پیشرفت دانش حفاظت از محیط زیست باید منتظر خروج کامیون های سنتی در داخل شهرها باشیم. باتوجه به نوع سوخت کامیون های برقی که آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد کرد اما محدودیت های زیادی دارد. منبع سوخت برق است و میزان برق وابسطه به باتری است. میتوان گفت اندازه باتری تعیین کننده ی طول مسافت کامیون است.اما با توجه به توسعه مداوم توسعه جاده ایی شارژ باتری کامیون الکتریکی راحتر شده. در کل با توجه به پرهزینه بودن سوخت وکمتر شدن حوادث جاده ایی میتوان امیدوار بود. این فناوری به صورت ویژه ایی درحمل ونقل بارهای سنگین میتواند کمک کند.

کامیون های برقی- کمپرسی سازی

کامیون های برقی- کمپرسی سازی – احمدی خیبر

کامیون های قدیمی 3 کمپرسی مدرن

پاسخ به سوالات متداول درباره کامیون های کمپرسی سازی

  1. کامیون های کمپرسی سازی چه مزیت های دارند؟

کامیون‌های برقی تقریباً 50 درصد بیشتر از کامیون‌های دیزلی کاربرد دارند که 20 درصد ارزان تر از کامیون‌های دیزلی است.

  1. آیا برق مورد نیاز خودرها به قدری خواهد بود که تمامی خودروها الکتریکی شوند؟

هنوز فاصله زیادی میان تعداد خودروهای برقی و دیزلی وجود دارد.در انگلستان 31 میلیون در حال تردد هستن که از این تعداد فقط نیم میلیون آنها برقی هستند.

  1. آلاینده هوا با کامیون های کمپرسی سازی چه رابطه دارد؟

خودروهای برقی40 درصد کمتر از رقیب سنتی خود آلایندگی دارد.ahmadikheybar پیشرو درساخت اتاق کمپرس سازی در اصفهان

امید فروتن نویسنده
08/04/1402 تاریخ
کاهش آلودگی،کاهش وابستگی به نفت مزایا
هزینه بالا،محدودیت در برد معایب

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *