کمپرس سازی خیبر | احمدی خیبر | ahmadikheybar

کمپرس سازی خیبر | احمدی خیبر | ahmadikheybar


کمپرس سازی خیبر یکی از بزرگترین شرکت های کمپرس سازی است. که با ارئه انواع کمپرس ها راحتی را برای جابه جایی انواع نخاله های ساختمانی، شن، ماسه و .. فراهم میکند. . اکثر مردم به نقش حیاتی کمپرسورهای هوای مکانیکی در کاربردهای تولیدی، مسکونی، صنعتی و کشاورزی در جامعه مدرن فکر نمی کنند. علاوه بر این، عمل متالورژی – ذوب فلزاتی مانند مس و طلا – به دمای بالاتری نیاز دارد که نیاز به کمپرسور دارد . احمدی خیبر، یکی از بهترین شرکت های ارئه دهنده کمپرس سازی در اصفهان است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موجوددر سایت تماس بگیرید.

فهرست مطالبی که در رابطه با انواع کمپرس میخوانید !

تاریخچه تولید اولین کمپرسور به چه زمانی باز میگردد ؟

ویژگی های بهترین کمپرس سازی چیست ؟

از کمپرس ها برای چه مواردی استفاده می شود ؟

برای ساختن انواع کمپرسور ها به چه مواردی نیاز است ؟

احمدی خیبر، یکی از بهترین شرکت های کمپرس سازی

انواع کمپرسور هوا به چند دسته تقسیم می شود؟

مدل های کمپرس سازی را به چند دسته می توان تقسیم کرد ؟

جهت محافظت از کمپرسورهای پیچشی چه نکاتی باید رعایت شود؟

بزرگترین دسته کمپرسور ها کدام است و چگونه ساخته می شود ؟

فهرست تصاویر

شکل 1: انواع کمپرس

شکل 2: کاربرد کمپرس

شکل 3: انواع کمپرس هوا

عنوان کمپرس سازی خیبر
دپارتمان اوج شید
نویسنده رعنا میرفندرسکی
تعداد کلمات 1600
زمان مطالعه 16 دقیقه

تاریخچه تولید اولین کمپرسور به چه زمانی باز میگردد ؟

فیزیکدان آلمانی Otto Von Guericke در سال 1650 پمپ خلاء را معرفی کرد که گاز را از یک محفظه باریک بیرون می کشید و فضایی بدون هوا ایجاد می کرد. در سال 1762، مهندس حرفه ای جان اسمیتون یک دمنده با چرخ آب را معرفی کرد که به تدریج جایگزین دمش شد. در حدود سال 1776، جان ویلکینسون “سندبلستر” را اختراع کرد، که اولین نمونه اولیه واقعی یک کمپرسور هوای مکانیکی مدرن شد.  کمپرس سازی خیبر نیز به یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده کمپرس تبدیل شده است. در شکل 1: انواع کمپرس را مشاهده می کنید.

در دهه 1800، کمپرسورهای هوا محبوبیت بیشتری پیدا کردند زیرا افراد بیشتری شروع به استفاده از توانایی انتقال انرژی کردند. در سال 1888، مهندس اتریشی ویکتور پاپ اولین کمپرسور هوای مکانیکی را در پاریس اختراع کرد. ظرف تنها سه سال، ظرفیت کارخانه کمپرسور پاپ از 1500 کیلووات (کیلووات) به 18000 کیلووات افزایش یافت. کاربردهای کمپرسورهای هوا از فلزکاری سنتی تا استخراج و ساخت فلزات و تهویه برای عملیات معدنکاری زیرزمینی گسترش پیدا کرد.

شرکت کمپرس سازی خیبر | احمدی خیبر | ahmadikheybar

شرکت کمپرس سازی خیبر | احمدی خیبر | ahmadikheybar

شکل 1: انواع کمپرس

ویژگی های بهترین کمپرس سازی خیبر چیست ؟

در طول سال ها، شرکت هایی که در ساخت کمپرسورهای هوا فعالیت می کنند، عملکردهای دیگری مانند برق و انرژی پنوماتیک را در تجهیزات گنجانده اند. استفاده از کمپرسورهای هوا برای تسهیل عبور مقادیر زیادی هوا از طریق یک تونل 8 مایلی که برای سیستم راه آهن ایتالیا-فرانسه (1857) ساخته شده است، احتمالات متعدد برای استفاده از کمپرسورهای هوا در جهان صنعتی را برجسته می کند.

از کمپرس ها برای چه مواردی استفاده می شود ؟

در جامعه معاصر، از کمپرسور های هوا تقریباً در تمام زمینه های صنعتی و تجاری از جمله:

 • صنعت محصول اولیه (تامین کننده مواد اولیه نیمه تمام به تولیدکنندگان)
 • تولید کننده محموله های سنگین
 • پردازش و بسته بندی کالاهای مصرفی
 • حمل و نقل
 • هوافضا
 • ماشین
 • تولید سیمان
 • کمپرسورهای هوا در محیط های تولیدی

استفاده می شود. امروزه تولیدکنندگان مثل شرکت کمپرس سازی خیبر، به شدت به نوآوری های مدرن و سیستم های مکانیکی برای کمک به فرآیندهای عملیاتی مختلف متکی هستند. هوای فشرده در ساختمان های صنعتی، سیستم های پمپاژ، جابجایی مواد، پردازش اولیه و نگهداری و تعمیر ماشین آلات و تجهیزات مختلف تقاضای زیادی دارد. بسیاری از فرآیندهای روزمره در تولید نیازمند استفاده از کمپرسورهای هوا هستند که منبع متناوب یا پیوسته هوای فشرده تولید می کنند. در واقع، مانند سایر شرکت‌ها، بسیاری از شرکت‌ها در صنعت تولید، هوای فشرده را به عنوان «چهارمین کاربرد» می‌دانند، زیرا برای تولید بسیار مهم است. به همین منظور کمپرس سازی در اصفهان احمدی خیبر اقدام به تولید انواع کمپرس ها کرد.  در شکل 2: کاربرد کمپرس می بینید.

 

تولیدی کمپرس سازی در اصفهان | احمدی خیبر | ahmadikheybar

تولیدی کمپرس سازی در اصفهان | احمدی خیبر | ahmadikheybar

شکل 2: کاربرد کمپرس

برای ساختن انواع کمپرسور ها به چه مواردی نیاز است ؟

سازندگان کمپرسور مانند کمپرس سازی خیبر، نیاز به کمپرسورهای هوا با ظرفیت یا درجه بندی  CFM را درک می کنند تا هوای تحت فشار بادوام، قابل اعتماد، تمیز و کارآمد را به طور مداوم یا متناوب فراهم کنند. فعالیت ها و کاربردهای مختلف تولید اولیه و کمکی که به هوای فشرده نیاز دارند عبارتند از:

 1. تولید عمومی – بستن، مهر زنی، رانندگی ابزار و تمیز کردن، کنترل ها و محرک ها
 2. تولید مبلمان – قدرت پیستون هوا، قدرت ابزار، گیره، پاشش، کنترل ها و محرک ها
 3. تولید پلاستیک، سیلیکون و لاستیک – قدرت پرس، نیروی ابزار، بستن و شکل دهی، قالب گیری تزریقی
 4. ساخت فلز – برق ایستگاه مونتاژ، کنترل ها و محرک ها، قالب گیری تزریقی، قدرت ابزار و رنگ آمیزی
 5. شیشه، سنگ، خاک رس – انتقال، اختلاط، اختلاط، کنترل و محرک، دمیدن و شکل دهی شیشه، خنک کننده
 6. معدن – جرثقیل ها، پمپ ها، کنترل های ابزار هوا و محرک ها
 7. غذا و نوشیدنی – آبگیری، بطری، کنترل و محرک، انتقال، اسپری، تمیز کردن، بسته بندی خلاء

احمدی خیبر، یکی از بهترین شرکت های کمپرس سازی دراصفهان

کمپرسور راه حلی مناسب برای تولیدکنندگانی که به سیستم های مکانیکی برای انتقال نیرو در اطراف تاسیسات خود نیاز دارند، ارائه می دهد.

 انواع کمپرسور هوا به چند دسته تقسیم می شود؟

کمپرسورهای هوا به گونه ای طراحی شده اند که هوا را تا حد معینی تحت فشار قرار دهند و آن را به طور پیوسته به ابزارها، ماشین آلات و فرآیندها تحویل دهند. اکثر کمپرسورهای هوای امروزی برای ساخت و سایر مصارف صنعتی به همراه کمپرسور، موتور محرک و سایر لوازم جانبی که برای جابجایی و نصب آسان به قاب وصل شده اند، بسته بندی شده اند. اندازه و پیکربندی کمپرسور هوا مناسب بودن آن را برای مکان و کاربرد تعیین می کند. رایج ترین نوع کمپرسور هوا جابجایی مثبت است.

کمپرسورهای هوا در شرکت کمپرس سازی خیبر، با جابجایی مثبت مقدار خاصی از هوا یا گاز را در محفظه تراکم به دام می اندازند. هنگامی که حجم اشغال شده توسط گاز یا هوا کاهش می یابد (به صورت مکانیکی کاهش می یابد)، باعث افزایش متناظر فشار قبل از تخلیه می شود. جریان هوا از کمپرسور با سرعت ثابتی مطابق با تغییرات دبی می باشد. در شکل 3: انواع کمپرس هوا را مشاهده می نمایید.

انواع مدل های کمپرس سازی خیبر کمپرس سازی | اتاق کمپرسی
شکل 3: انواع کمپرس هوا

مدل های کمپرس سازی خیبر را به چند دسته می توان تقسیم کرد ؟

شما می توانید کمپرسورهای جابجایی در کمپرس سازی خیبر را به دو دسته تقسیم کنید: رفت و برگشتی و چرخشی:

پیچ را بچرخانید. این کمپرسور هوا با جابجایی مثبت دارای یک جفت پیچ همسان است که هوا را به داخل یک محفظه خاص هدایت می کند. به طور همزمان اندازه محفظه را کاهش می دهد و در نتیجه هوا را فشرده می کند.رفت و برگشتی/پیستون. در خانواده کمپرسورهای جابجایی مثبت، کمپرسورهای رفت و برگشتی در پیکربندی‌های تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای موجود هستند که از یک سری سوپاپ برای فشار دادن هوا به داخل محفظه استفاده می‌کنند. مجموعه ای از پیستون هایی که به طور مداوم در حال حرکت هستند هوا را فشرده می کنند. کمپرسورهای هوای تک مرحله ای هوا را در یک حرکت پیستون به داخل می کشند و تا فشار نهایی فشرده می کنند.

به طور کلی، پمپ های تک مرحله ای دارای درجه CFM بالاتری نسبت به پمپ های دو مرحله ای هستند زیرا هر سیلندر هوا را به داخل می کشد و با هر دور چرخش آن را فشرده می کند. جهت اطلاع بیشتر از انواع مدل های کمپرسور می توانید با شماره های موجود در سایت کمپرس سازی خیبر تماس بگیرید.کمپرسور دو مرحله ای هوا را در دو مرحله پردازش می کند. پس از ورود هوا، دستگاه آن را تا حد متوسط ​​فشرده می کند، هوای نیمه فشرده را به قسمت دیگری از کمپرسور لوله می کند و اجازه می دهد هوا قبل از فشرده سازی نهایی خنک شود. کمپرسورهای هوای رفت و برگشتی برای کاربردهای تولیدی می توانند تا فشار 500 psig برسند.

جهت محافظت از کمپرسورهای پیچشی چه نکاتی باید رعایت شود؟

کمپرس سازی خیبر، برای حفظ کمپرسورهای پیچشی رفت و برگشتی و چرخشی و حرکت دریچه ها و پیستون ها، روغن کاری منظم مورد نیاز است. با این حال، برخی از مشاغلی که از کمپرسورهای هوا برای تولید خود استفاده می کنند، مانند شرکت های مواد غذایی و نوشیدنی و شرکت های داروسازی، نیاز به کیفیت هوای درجه صفر دارند. این بدان معنی است که هوای فشرده باید 100٪ بدون روغن باشد تا از کوچکترین احتمال آلودگی جلوگیری شود.

کمپرسورهای هوای بدون روغن مانند کمپرسور اسکرول بدون روغن Quincy QOF 2-30 نیازهای کار در یک محیط تمیز را برآورده می کنند. ترکیبی از نگهداری کم، هزینه‌های عملیاتی کم و قابلیت اطمینان فوق‌العاده، کمپرسورهای تغذیه‌شده با روغن را به سرمایه‌گذاری محکمی برای عملیاتی تبدیل می‌کند که باید استانداردهای پاکیزگی صفر را رعایت کنند. شرکت های مختلف کمپرس سازی در اصفهان می تواند نیاز شما را در پروژه های ساختمانی رفع کند.

بزرگترین دسته کمپرسور ها کدام است و چگونه ساخته می شود ؟

سومین دسته بزرگ کمپرسورهای هوا شامل سانتریفیوژها – بزرگترین کمپرسور از سه نوع کمپرسور هوا است. که شرکت کمپرس سازی خیبر نیز این مدل را ارائه می کند. کمپرسورهای هوای گریز از مرکز توسط توربین‌های بخار یا موتورهای الکتریکی تغذیه می‌شوند و عمدتاً در فرآیندهای تولید صنعتی بزرگ که نیاز به فشار هوای زیادی دارند، استفاده می‌شوند. کمپرسورهای هوای گریز از مرکز به طور قابل توجهی بیشتر از کمپرسورهای اسکرو و رفت و برگشتی خود هزینه دارند. علاوه بر این، دستگاه های سانتریفیوژ به دلیل سرعت بالا و استفاده مداوم، باید تحت تعمیر و نگهداری مداوم قرار گیرند و هزینه های نگهداری به طور قابل توجهی بالاتری داشته باشند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *