انتخاب کامیون کمپرسی-نکات مهم در انتخاب

انتخاب کامیون کمپرسی-نکات مهم در انتخاب-احمدی خیبر-


انتخاب کامیون کمپرسی بسیار  پیچیده است. برای اتاق کمپرسی پیکربندی های بسیار زیادی وجود دارد.  و اندازه و قدرت مورد نیاز شما کاملاً به نحوه برنامه ریزی شما برای استفاده از آن بستگی دارد. قبل از رفتن به نمایندگی، با ویژگی‌های رایج مانند پیشرانه، محورها، اندازه کابین و ظرفیت بکسل آشنا شوید . انتخاب یک اتاق کمپرسی نیاز به تحقیق دارد.  اما آماده سازی منجر به تصمیمی آگاهانه و متناسب با سبک زندگی و امور مالی شما خواهد شد.

درست مانند بسیاری از چیزهای دیگر در فناوری، قابلیت های کامیون نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته است. امروزه، یک کامیون جمع و جور متوسط می تواند!  تقریباً به همان روشی که یک وانت بار سنگین سال ها پیش انجام می داد، یدک کش و حمل کند. کامیون ها کمتر به یک اسب کار تبدیل شده اند و بیشتر به یک سر چرخان تبدیل شده اند.  به همین ترتیب بازده سوخت بیشتری نسبت به قبل وجود دارد. مفهوم این امر این است که تمایل به خرید کامیون بیشتر از آنچه واقعاً نیاز دارید وجود دارد. سایت احمدی خیبر می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

موضوع بهترین روش‌ها برای انتخاب کامیون
نویسنده امیرحسین جعفری
تاریخ 24/03/1402
محتوای مقاله نکاتی برای انتخاب کامیون کمپرسی

فهرست تصاویر

انتخاب کامیون کمپرسی 1حمل بار های متنوع

انتخاب کامیون کمپرسی 2 تفاوت سوخت در کامیون ها

انتخاب کامیون کمپرسی 3 کامیون کمپرسی پیشرفته

قبل از انتخاب کامیون کمپرسی تصمیم بگیرید که مقدار نیرو نیاز دارید:

اتاق کمپرسی، ظرفیت بکسل و گشتاور بیشتر هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. البته همه چیز به قیمت مربوط نمی شود.  اما هنگام انتخاب کامیون کمپرسی، قبل از صرف هزینه برای خرید آن! باید در نظر بگیرید که آیا واقعاً به قدرت بالایی نیاز دارید یا خیر. یک موتور دیزل  که حتی قدرت بیشتری ارائه می دهد  نیز یک محصول پرهزینه خواهد بود.

موتور V6 یا V8 رایج تر هستند و قدرت بیشتری ارائه می دهد. اما موتورهای چهار سیلندر برای بارهای سبک تر وجود دارد. اگر بزرگترین خرید شما برای خواربارفروشی است!  مدل جمع و جورتری را در نظر بگیرید که یک موتور گازسوز اتوماتیک با راندمان سوخت خوب ارائه می دهد. قدرت کمتر ممکن است برای شما و بودجه شما بهتر عمل کند. سایت احمدی خیبر می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

انتخاب کامیون کمپرسی- حمل انواع بار

انتخاب کامیون کمپرسی- حمل انواع بار-احمدی خیبر

انتخاب کامیون کمپرسی 1حمل بار های متنوع

انتخاب کامیون کمپرسی متناسب با حجم باری که می‌خواهید حمل کنید:

اگر قصد حمل تریلر یا قایق های بزرگ را ندارید، انتخاب کامیون کمپرسی متوسط ​​بهترین گزینه است. آنها مقرون به صرفه تر هستند و کیفیت رانندگی بهتری نسبت به همتایان سایز کامل خود دارند. کامیون های سایز متوسط ​​برای بارهای سبک تر به جای بکسل مناسب هستند. و به دلیل وزن کمتر آنها، هزینه سوخت کمتری نیز پرداخت خواهید کرد.

این بدان معناست که اگر چیزی برای یدک کشی دارید، باید به دنبال یک کامیون سایز کامل بروید. تقریباً برای هر مدل سایز کامل، گزینه های سبک و سنگین وجود دارد. به طور طبیعی، کامیون هایی که برای کارهای سبک در نظر گرفته شده اند، می توانند کمتر جابجا شوند . اما باز هم، به دلیل وزن سبک تر، کارایی سوخت بیشتری را ارائه می دهند.

ظرفیت بکسل و ظرفیت بار متفاوت است. یدک کشی مقداری است که کامیون شما می تواند پشت آن جابجا کند. محموله مقداری است که می تواند در بستر تحمل کند. حتی اگر قصد ندارید یک تریلر اسب سنگین را به پشت کامیون خود ببندید!  مطمئن شوید که محموله آن نیازهای شما را برآورده می کند. سایت احمدی خیبر می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

تاثیر کابین و چرخ های متحرک در انتخاب کامیون کمپرسی:

انتخاب کامیون کمپرسی با دو چرخ متحرک ارزان تر خواهد بود و مصرف سوخت بهتری را ارائه می دهد . شما می توانید چرخ های محرک جلو یا عقب را انتخاب کنید. هر کدام را که انتخاب کنید، بهترین گزینه برای ماندن در جاده است.  یک کامیون با چهار چرخ متحرک برای رفتن به خارج از جاده و شرایط یخ زده یا لغزنده!  مانند سطح شیب دار قایق، مناسب تر است. شما کشش بهتری خواهید داشت، اما کامیون شما به اندازه مصرف سوخت نخواهد بود.

در انتخاب کامیون کمپرسی فضای کابین احتمالاً یکی از عوامل مهم برای رانندگان معمولی کامیون است. و برای اکثر افراد، کابین خدمه بسیار منطقی خواهد بود، حتی اگر به معنای صرف پول بیشتر باشد. کابین‌های تک، ظاهر کلاسیک دو در هستند. آنها معمولاً فقط سه نفر را می‌نشینند، اما اغلب اجازه تخت‌های طولانی‌تر را می‌دهند.

هنگام انتخاب کامیون کمپرسی متوجه خواهید شد که هر چه تخت شما بلندتر باشد، تاکسی شما کوچکتر است. بنابراین، اگر کابین خدمه ضروری باشد، احتمالاً با تخت کوتاه تری گیر خواهید کرد. و اگر به این تخت طولانی‌تر نیاز دارید. ممکن است مجبور شوید به یک کابین یک نفره یا بزرگ بسنده کنید. در نظر بگیرید که چند بار چیزها را در رختخواب قرار می دهید. اگر کامیون شما بیشتر برای ظاهر طراحی شده است و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد. یک تخت کوتاه تر، مانور و پارک کامیون شما را آسان تر می کند.

قبل از انتخاب کامیون کمپرسی تصمیم بگیرید چه نوع سوختی می‌خواهید:

در مورد سوخت سه گزینه اصلی دارید.

الکتریک: شرکت هایی مانند فورد متعهد به ارائه کامیون های برقی بیشتر هستند . در حالی که شما خود را از پمپ بنزین آزاد می کنید.  این‌ها هنوز گزینه های نسبتا جدیدی هستند و ممکن است ظرفیت بار یا بکسل شما را محدود کنند. این کامیون ها نیز گران هستند.

بنزین: برای رانندگان معمولی، موتور بنزینی ممکن است بهترین باشد. آنها تطبیق پذیری بیشتر و قیمت پایین تری نسبت به موتورهای برقی یا دیزلی ارائه می دهند. به احتمال زیاد آنها را در بازار دست دوم نیز پیدا خواهید کرد . با این حال، ممکن است مصرف سوخت آنها کمی کمتر از دیزل باشد.

دیزل: بین گازوئیل و گازوئیل، موتورهای دیزلی مصرف سوخت کمی بیشتر دارند. آنها همچنین قدرت بیشتری را برای کامیون های کار ارائه می دهند. با این حال، خرید و سوخت آنها نیز گران تر است. سایت ahmadikheybar می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

انتخاب کامیون کمپرسی- استفاده از سوخت دیزل، بنزین و الکتریکی

انتخاب کامیون کمپرسی- استفاده از سوخت دیزل، بنزین و الکتریکی-احمدی خیبر

انتخاب کامیون کمپرسی 2 تفاوت سوخت در کامیون ها

آیا انتخاب کامیون کمپرسی دست دوم مقرون به صرفه است:

مسئله جدی در هنگاهم انتخاب کامیون کمپرسی نو یا دست دوم بودن ان است.

انتخاب کامیون کمپرسی جدید به شما این شانس را می دهند!  که در مورد هر جنبه ای از سواری خود، چه داخلی و چه خارجی، دقیق باشید. مطمئناً این یک ولخرجی است کامیون‌های جدید گران هستند.  اما اگر رویای، فناوری یا سایر ویژگی‌ها را در ذهن دارید، جدیدترین راه برای رفتن است.

برعکس، انتخاب کامیون  کمپرسی دست دوم انتخاب مقرون به صرفه تری است. ممکن است نتوانید کامیون رویاهای خود را به دست آورید.  اما از استهلاک خودروی جدید جلوگیری خواهید کرد . و اگر فقط به چیزی کاربردی نیاز دارید!  بررسی بررسی ها و بازرسی وسیله نقلیه می تواند به شما کمک کند تا یک سواری قابل اعتماد پیدا کنید. سایت ahmadikheybar می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

توجه به قیمت وکمک خواستن هنگام خرید وانتخاب کامیون کمپرسی:

در انتخاب کامیون  کمپرسی، هنگامی که جنبه های بزرگ تر داشتن یک کامیون را در نظر گرفتید.  شروع به بررسی مدل ها و تریم های واقعی کنید. این به شما ایده خوبی از محدوده قیمتی که هنگام خرید پیکاپ به آن توجه خواهید کرد، می دهد. با این حال، توجه داشته باشید که بسیار خاص بودن با گزینه های تریم ممکن است یک چالش باشد!  و ممکن است نیاز به سفارش خاصی از کارخانه داشته باشید.

از آنجایی که کامیون‌ها گران‌تر از وسایل نقلیه کوچک‌تر هستند.  ممکن است از وام‌دهنده‌ای بخواهید که به شما در خرید و انتخاب کامیون کمپرسی کمک کند. می‌توانید به دنبال وام‌های خودرو باشید!  تا در نهایت صاحب وسیله نقلیه شوید یا اجاره دهید تا چند سال آن را رانندگی کنید. راهنمای ما در مورد نحوه دریافت بهترین نرخ وام خودرو را بررسی کنید .

انتخاب کامیون کمپرسی-تولید کامیون های پیشرفته

انتخاب کامیون کمپرسی-تولید کامیون های پیشرفته-احمدی خبیر

انتخاب کامیون کمپرسی 3 کامیون کمپرسی پیشرفته

جمع بندی و نتیجه گیری برای انتخاب کامیون کمپرسی:

انتخاب کامیون کمپرسی در واقع می تواند یک فرآیند سرگرم کننده باشد. می‌توانید دقیقاً بفهمید که در یک کامیون چه چیزی می‌خواهید، از ظرفیت یدک‌کشی گرفته تا تزئینات و نوع سوخت. ممکن است دریابید که واجد شرایط دریافت وامی هستید که به شما کمک می‌کند. اگر می‌خواهید این فرآیند کم‌هزینه‌تر باشد، می‌توانید وسایل نقلیه دست دوم را نیز بررسی کنید.

برای اینکه در قضاوت اشتباه نکنید!  مهم است که فرآیند انتخاب خود را با ارزیابی واقع بینانه از نیازهای خود شروع کنید. اگر قصد حمل بارهای بزرگ یا کشیدن یک تریلر بسیار سنگین را ندارید! دیگر نیازی به انتخاب کامیون کمپرسی سنگین نخواهید داشت. در عوض، می توانید یک کامیون سبک تر را انتخاب کنید. به طور مشابه، اگر قصد ندارید نخاله های ساختمانی، محموله های کثیف یا کود را حمل کنید.  یک مینی ون می تواند به راحتی با این هزینه سازگار باشد. سایت ahmadikheybar می‌تواند در انتخاب کامیون کمپرسی به شما کمک کند.

متداول ترین سوالات در مورد انتخاب کامیون کمپرسی مناسب :

1-حجم بار  در انتخاب کامیون کمپرسی چه نقشی دارد؟

تقریباً برای هر مدل سایز کامل، گزینه های سبک و سنگین وجود دارد. به طور طبیعی، کامیون هایی که برای کارهای سبک در نظر گرفته شده اند، می توانند کمتر جابجا شوند . اما باز هم، به دلیل وزن سبک تر، کارایی سوخت بیشتری را ارائه می دهند.

2-چرخ ها در هنگام  انتخاب کامیون کمپرسی چه تاثیری دارند؟

انتخاب کامیون کمپرسی با دو چرخ متحرک ارزان تر خواهد بود و مصرف سوخت بهتری را ارائه می دهد.

3-چگونه یک کامیون مقرون به صرفه انتخا کنیم؟

انتخاب کامیون  کمپرسی دست دوم انتخاب مقرون به صرفه تری است. ممکن است نتوانید کامیون رویاهای خود را به دست آورید.  اما از استهلاک خودروی جدید جلوگیری خواهید کرد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *