کامیون کمپرسی - اتاق کمپرسی

کامیون کمپرسی - اتاق کمپرسی - احمدی خیبر


اتاق کمپرسی، بدنه و موتور ازمواردی هستند که باید در خرید انواع کامیون کمپرسی در نظر گرفت. هر زمان که نیاز به حمل و نقل مواد سنگین دارید، کامیون های کمپرسی احتمالاً وسیله مورد نیاز شما هستند. اگر قصد خرید کامیون‌های کمپرسی را دارید ، باید مطمئن شوید که با آگاهی کامل وارد فرآیند خرید می‌شوید. کامیون‌های کمپرسی یکی از مهم‌ترین تجهیزات در بسیاری از مکان‌های کاری هستند. پس باید بدانید که چگونه یک بازرسی کامل از اتاق کمپرسی، ریل و محور وغیره انجام دهید.

همانطور که برای کامیون کمپرسی متناسب با نیازهای شرکت خود جستجو می کنید، مهم است که نکات بازرسی انواع کامیون کمپرسی را مرور کنید. با استفاده از این نکات قبل از خرید کامیون کمپرسی، می توانید اطمینان حاصل کنید که کامیون کمپرسی قابل اعتمادی را خریداری می کنید. این موارد به شما کمک می‌کند که با کامیونی باشرایطی که از قبل در نظر گفته بودید خریداری می کنید. با احمدی خیبر می توانید سرمایه گذاری خود را بهینه کنید و به تجارت بپردازید.

عنوان راهنمای خرید کامیون کمپرسی
نویسنده فاطمه حقیقی
تاریخ 4/خرداد/1402
نکات کلیدی خرید کامیون بررسی سیستم هیدرولیک

بررسی موتور

بررسی بدنه

فهرست تصاویر

کامیون کمپرسی 1انواع کامیون کمپرسی

کامیون کمپرسی 2 موتور کامیون

کامیون کمپرسی 3 تایر

 نکات اولیه بازرسی کامیون کمپرسی که می توانید قبل از خرید دنبال کنید

لاستیک، جعبه تخلیه و بدنه :

اولین چیزی که باید در کمپرسی بررسی کنید بدنه  و اتاق کمپرسی است . دور بدنه کمپرسی به آرامی قدم بزنید. اگر متوجه زنگ زدگی، تعمیرات اساسی، فرورفتگی یا ترک بر روی بدنه شدید، بهتر است قبل از خرید در مورد آن تجدید نظر کنید.

پس از بررسی بدنه، جعبه تخلیه را از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید. در طول بازرسی جعبه تخلیه، ببینید آیا جعبه از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است. یک جعبه زباله فولادی سنگین تر از آلومینیوم است و معمولاً بادوام تر و محکم تر است. در نتیجه، کسانی که قصد دارند با مواد یا قلوه سنگ های بزرگ کار کنند، ممکن است با جعبه فولادی بهتر خدمت کنند. سبک بودن آلومینیوم به این معنی است که کامیون هزینه سوخت کمتری ایجاد کند، که برخی از شرکت ها از آن لذت می برند.

یکی دیگر از مواردی که قبل از خرید کمپرسی باید بررسی شود لاستیک است. . به لاستیک‌ها نگاه کنید تا ببینید آیا در شرایط خوبی هستند و به این زودی‌ها نیازی به تعویض آن‌ها ندارید. با توجه به تجربه رانندگان احمدی خیبر اگر کامیون کمپرسی دست دوم است! دور تایر را برای سایش ناهموار یا سایر علائم آسیب بررسی کنید. یک آج ناهموار می تواند نشان دهد که کامیون مشکل تراز را دارد.

کابین :

وضعیت کابین یکی دیگر از عناصر کمپرسی است که نیاز به بازرسی دارد. روی صندلی بنشینید وآن را امتحان کنید. شاید صندلی مناسب شما نباشد و نیاز به تعویض داشته باشد. علاوه بر این، می توانید ببینید که چه ویژگی های فنی در کابین وجود دارد. در نهایت بررسی کنید که آیا گیربکس دستی یا اتوماتیک دارد.

کامیون کمپرسی - اتاق کمپرسی

کامیون کمپرسی – اتاق کمپرسی – احمدی خیبر

کامیون کمپرسی 1انواع کامیون کمپرسی

 پس از بررسی های ظاهری به ویزگی های عملیاتی وکارکردی بپردازید

قابلیت های عملیاتی :

پس از بازرسی کابین، باید کامیون را نیز راه اندازی کنید تا ببینید آیا همه چیز کار می کند یا خیر. کامیون را برانید تا ببینید که آیا فرمان به یک سمت متمایل می شود یا خیر. اطمینان حاصل کنید که سیگنال ها، سنج ها، بوق ها و چراغ ها همه به درستی کار می کنند.

علاوه بر اطمینان از اینکه کامیون کمپرسی سالم است، احتمالاً می خواهید مکانیسم کنترل بالابر را در سرعت های آن قرار دهید. در حالی که در حالت توقف است، جعبه کمپرسی را بالا و پایین بیاورید. هنگام حرکت جعبه تخلیه، بررسی کنید که آیا میله ها و سیلندرهای بالابر به خوبی کار می کنند.

سیستم هیدرولیک :

قبل از خرید، به سیستم هیدرولیک نگاه کنید تا ببینید آیا خوب کار می کند یا خیر. سیستم هیدرولیک را از نظر فرورفتگی، ترک یا نشتی در میله ها و سیلندرهای بالابر بررسی کنید. بعد، به مخزن بروید و پمپ کنید تا بررسی کنید که آیا مایعات نشتی یا آسیب دیگری وجود دارد یا خیر. پس از انجام بازرسی، جعبه تخلیه را مجدداً بررسی کنید. مطمئن شوید که سیستم هیدرولیک کار خود را بدون هیچ صدایی یا احساسی انجام می دهد.

محورها و ریل های قاب :

هنگام تصمیم گیری در مورد چیزهایی که برای خرید یک کامیون باید به دنبال آنها باشید، ریل های قاب باید در لیست شما قرار بگیرند. در حین بازرسی، به هر گونه خمیدگی یا افتادگی توجه داشته باشید. خم شدن معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی کامیون را با یک جعبه عمودی و باردار رانندگی می‌کند. خمیدگی نشان می دهد که جعبه ممکن است مملو از مواد باشد.

همچنین باید به دنبال سایر علائم آسیب یا خوردگی باشید که می تواند بر عملکرد یا ظاهر کامیون تأثیر بگذارد.در کنار بررسی قاب ها، می توانید محورهای کامیون را نیز بررسی کنید.

موتور و بدنه کامیون های کمپرسی را به طور خاص تر بررسی کنید

موتور:

اندازه موتور و قدرت کامیون کمپرسی شما ممکن است یکی از مهمترین عوامل در عملکرد تجهیزات باشد. به این ترتیب، مطمئن شوید که اسب بخار آن را بررسی کنید. علاوه بر این، به سابقه موتور در سایر کامیون‌های کمپرسی نگاهی بیندازید، ببینید آیا مدل قابل اعتمادی است یا خیر. ببینید آیا مدل موتور عملکردی را دارد که شما برای انجام کارها به طور موثر نیاز دارید.

تایر کامیون کمپرسی - اتاق کمپرسی

بدنه کامیون کمپرسی – اتاق کمپرسی – احمدی خیبر

کامیون کمپرسی 2 موتور کامیون

یکی دیگر از مشخصاتی که باید در هنگام خرید کامیون کمپرسی در نظر گرفت، نگاهی به نوع بدنه آن است. برای مشاهده انواع بدنه و اتاق کمپرسی می توانید به سایت نگاهی ahmadikheybar بیندازید. دو نوع بدنه وجود دارد که باید در نظر گرفت:

آلومینیوم :

این بدنه ها وزن کلی کامیون را کاهش می دهند و هزینه پر کردن مخزن را کاهش می دهند. آنها برای حمل مواد سبک مانند ماسه و خاک عالی هستند. با این حال، شما نمی خواهید سنگ یا زباله های تخریب را قرار دهید. این به سرعت بدن را خراب می کند!

فولاد :

فولاد برای بارهای سنگین تر مانند آسفالت، شن و بتن که برای تحمل بدنه آلومینیومی بسیار ساینده هستند، بهتر است. این بدنه ها قیمت بیشتری نسبت به بدنه های آلومینیومی دارند و بسیار سنگین تر هستند. شما می توانید انواع بیشتری از کارها را با بدنه فولادی انجام دهید. کامیون کمپرسی با بدنه فولادی به شما این امکان را می دهد که انواع بیشتری از کار را انجام دهید. در نتیجه سودی که از بدنه فولادی به دست می آورید در نهایت می تواند بیشتر از هزینه آن باشد. برای دریافت راهنمایی بیشتر به سایت احمدی خیبر(ahmadikheybar) مراجعه نمایید.

موتور کامیون کمپرسی - اتاق کمپرسی

رموتور کامیون کمپرسی – اتاق کمپرسی – احمدی خیبر

کامیون کمپرسی 3 تایر

هنگام خرید کامیون کمپرسی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

دانستن اینکه هنگام خرید یک کامیون به دنبال چه چیزی باشید برای پیدا کردن ماشین مناسب برای شرکت شما بسیار مهم است. کمپرسی سازی ahmadikheybar  دارنده انواع کامیون های کمپرسی است. سؤالات زیر برای خریداران بالقوه ضروری است که قبل از سرمایه گذاری در کامیون کمپرسی مستعمل در نظر بگیرند:

1.به چه میزان ظرفیت نیاز دارید؟

قبل از خرید یک کامیون، خوب است اندازه بارهای خود را ارزیابی کنید و معمولاً چقدر وزن دارند. خرید یک کامیون خیلی کوچک می تواند منجر به ناکارآمدی شود، زیرا مجبور خواهید بود برای حمل و نقل مواد سفرهای بیشتری داشته باشید. اگر می‌دانید که چه مقدار ماده را می‌خواهید حمل کنید، می‌توانید یک کامیون با اندازه و انواع مناسب خریداری کنید. در نتیجه می تواند بارها را سریع حمل کند و عملیات شما را در اوج راندمان حفظ کند.

2.آیا گیربکس دستی یا اتوماتیک می خواهید؟

کامیون های کمپرسی در دو گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه می شوند که شرکت های مختلف یکی یا دیگری را ترجیح می دهند. کامیون‌های گیربکس دستی برای شرکت‌هایی که می‌خواهند گزینه‌های دنده بیشتری داشته باشند، مناسب هستند. این کار را برای کمپرسی آسان‌تر می‌کنند تا سرعت خود را با وظایف مختلف مطابقت دهد. این نوع گیربکس نیز به خوبی برای مقابله با زمین های شیب دار آماده است.

تعرفه گیربکس های اتوماتیک معمولا بیشتر از گیربکس های دستی هستند. این گیربکس‌ها برای رانندگان بی‌تجربه یا جدید بسیار دوستانه‌تر هستند. زیرا آنها نیازی به نگرانی در مورد تعویض دستی دنده‌ها ندارند. آنها انتخاب خوبی برای شرکت هایی هستند که نگران خستگی راننده ناشی از تعویض دنده یا فشار دادن دستی کلاچ هستند.

3.آیا به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز خواهید داشت؟

رانندگان شما احتمالاً به لوازم اضافی علاوه بر کامیون کمپرسی برای انجام درست کارها نیاز خواهند داشت. یکی از مواردی که باید هنگام خرید کامیون مورد توجه قرار گیرد این است که جعبه ابزار همراه دستگاه باشد. به جای شلوغ کردن کابین با ابزار و لوازم، یک کمپرسی با جعبه ابزار، فضای ذخیره سازی و سازماندهی عالی را برای شما فراهم کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *