ساختار تشکیل دهنده ماشین قیرپاش - ساختار ماشین قیرپاش

ساختار تشکیل دهنده ماشین قیرپاش - ساختار ماشین قیرپاش - احمدی خیبر


ساختار ماشین قیرپاش یک ماشین راهسازی است که برای پخش قیر بر روی سطوح جاده یا دیگر سطوح استفاده می شود. ماشین قیرپاش معمولاً از یک کامیون یا تریلر تشکیل شده است که به یک مخزن بزرگ قیر متصل است. مخزن قیر دارای یک سیستم گرمایشی است که دمای قیر را در محدوده مناسب برای پخش نگه می دارد. یک پمپ قیر، قیر را از مخزن به یک لوله پخش کننده می رساند. لوله پخش کننده قیر را روی سطح جاده پخش می کند. در این مقاله ساختار ماشین قیرپاش احمدی خیبر را بررسی خواهیم کرد.

فهرست تصاویر

عملکرد ماشین 1 عملکرد و کاربرد ماشین قیرپاش

عملکرد ماشین 2 موتور ماشین قیرپاش

عملکرد ماشین 3 تست ماشین قیرپاش قبل از ارسال آن

ماشین قیرپاش چیست و چه عملکرد و کاربردی دارد؟

ماشین قیرپاش به عنوان توزیع کننده آسفالت شناخته می شود. به پاشش کنترل شده قیر بر روی سطح قبل از اجرای آسفالت مخلوط گرم کمک می کند. این ماشین‌ ها چه ساخت جاده جدید و چه تعمیرات، بخش جدایی ناپذیر ناوگان هر پیمانکار جاده‌ای را تشکیل می ‌دهند. شما همیشه به تجهیزاتی با کیفیت بالا نیاز خواهید داشت که در صورت نیاز ارائه می شوند. از آنجایی که برای این کار از قیر استفاده می شود که ماده ای حساس است، باید در انتخاب تجهیزات بسیار دقت کرد.

خاصیت قیر متفاوت است و پیمانکاران باتجربه راه می دانند که باید با دقت با آن برخورد کرد. سوء مدیریت می تواند منجر به تصادف و همچنین اتلاف شود. از این رو انتخاب هر وسیله ای مهم است. شرکت های زیادی وجود دارند که قیرپاش را برای فروش در هند عرضه می کنند. تنها در یک صورت می توان به این سوال پاسخ داد. درک اولیه دستگاه، فرآیند ساخت و آزمایشی که یک شرکت استفاده می کند. همچنین نظرات مشتریانی که یک شرکت در طول سال ها به دست آورده است را داشته باشیم. ahmadikheybar یکی از این شرکت ها است.

بررسی باید در مورد عملکرد محصول از کاربر واقعی + بازخورد و پشتیبانی خدمات شرکت ارائه شده به خریدار در طول استفاده از تجهیزات باشد.

عملکرد و کاربرد ماشین قیرپاش - ساختار ماشین قیرپاش

عملکرد و کاربرد ماشین قیرپاش – ساختار ماشین قیرپاش – احمدی خیبر

عملکرد ماشین 1 عملکرد و کاربرد ماشین قیرپاش

8 مورد از ساختار و ویژگی های یک ماشین قیرپاش چیست؟

یکی از اساسی ترین کیفیت و عملکرد این تجهیزات این است که قیر را در یک مخزن ذخیره می کند. در صورت نیاز آن را گرم می کند و سپس به مقدار کنترل شده روی سطح پاشش می کند. در حالی که وسیله نقلیه ای که کل مجموعه روی آن نصب شده است به آرامی حرکت می کند. تا سمپاشی موثر انجام شود. یک مخزن کامل اسپری قیر باید بر روی شاسی کامیون نصب شود. بتواند آن را در حین انجام فرآیند سمپاشی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کند. ساختار ماشین قیرپاش در زیر آورده شده است.

شاسی سمپاش

شاسی سمپاش یکی از ساختار ماشین قیرپاش است. ساختار ماشین قیرپاش بر اساس شاسی کامیونی که قیرپاش روی آن نصب شده است ساخته می شود. بسته به عرض شاسی کامیون ساختار ماشین قیرپاش ، عرض شاسی سمپاش تعیین می شود. سپس مخزن اصلی و واحد پاشش ساختار ماشین قیرپاش روی شاسی پایه نصب می شود. این شاسی پایه تجهیزات را می توان به وسیله نقلیه مشتری در سایت آن ها یا در کارخانه احمدی خیبر نصب کرد. دانستن ساختار ماشین قیرپاش برای ما بسیار مهم است.

مخازن

مخزن یکی از ساختار ماشین قیرپاش است که روی شاسی اصلی نصب می شود. بخش بزرگی از شاسی را به خود اختصاص داده است. مخزن از اجزای مهم ساختار ماشین قیرپاش است. هدف از مخزن نگه داشتن قیر و گرم کردن آن در صورت لزوم و در صورت نیاز است. این مخزن با ورق MS 5 میلی متری ساخته شده و به دقت جوش داده شده است. از هرگونه نشتی جلوگیری شود. روی مخزن یک ورق پشم شیشه به ضخامت 50 میلی متر قرار می گیرد. این کار برای کاهش اتلاف حرارت در مخزن سمپاش ساختار ماشین قیرپاش انجام می شود. تلفات حرارتی کمتر به معنای مصرف سوخت کمتر برای گرم کردن قیر داخل مخزن اسپری = سود بیشتر است.

ورق بیرونی مخزن یک ورق گالوانیزه در ساختار ماشین قیرپاش است. ورق گالوانیزه از نظر ضد خوردگی امتیاز بهتری دارد و نسبت به ورق MS معمولی بهتر است. مخزن از کلاف داخلی تشکیل شده است که برای گرم کردن قیر داخل آن استفاده می شود. یک منهول روی مخزن برای پر کردن مخزن در نظر گرفته شده است. مخزن را می توان از طرفی نیز پر کرد زیرا یک خروس سه طرفه در یک طرف دستگاه وجود دارد. دماسنج دستی و الکترونیکی به همراه تجهیزات ارائه می شود. نردبانی برای سهولت دسترسی به بالای مخزن و خروس تخلیه نیز در نظر گرفته شده است.

واحد مشعل

بسیاری از تولید کنندگان قیرپاش تمایل دارند این جزء را نادیده بگیرند یا با آن بازی کنند. این واحد یکی از عناصر مهم ساختار ماشین قیرپاش است. باید از بهترین کیفیت ممکن برخوردار باشد. این مشعل روغن فشار قوی باید بتواند محتویات مخزن را به سرعت گرم کند. یک مشعل دستی کوچک نیز به همراه تجهیزات ارائه شده است. در شرایط سرمای شدید که احتمال گرفتگی قیر زیاد است. در برخی شرایط که خطوط پاشش به درستی یا به اندازه کافی تمیز نمی شوند بسیار مفید است.

موتور

این یک موتور دیزلی تک مرحله ای دو سیلندر هوا خنک ساختار ماشین قیرپاش است. قدرت آن 25 اسب بخار است که توسط Kirloskar ساخته شده است. موتور پمپ قیر و کمپرسور هوا را در ساختار ماشین قیرپاش به حرکت در می آورد. مصرف سوخت آن تقریباً 3-4 لیتر در ساعت است. با توجه به قیمت قیرپاش، قطعات مورد استفاده در ساختار ماشین قیرپاش ahmadikheybar همگی معروف هستند. دانستن مطالبی راجب موتور ساختار ماشین قیرپاش برای ما بسیار مهم است.

موتور ماشین قیرپاش - ساختار ماشین قیرپاش

موتور ماشین قیرپاش – ساختار ماشین قیرپاش – احمدی خیبر

عملکرد ماشین 2 موتور ماشین قیرپاش

پمپ قیر و کمپرسور هوا

هم پمپ قیر و هم کمپرسور هوا موتور محرک ساختار ماشین قیرپاش هستند. پمپ قیر از نوع پمپ دنده ای با ظرفیت 380-450 لیتر در دقیقه می باشد. از این رو با توجه به سمپاشی و همچنین پر شدن سریع مخزن ساختار ماشین قیرپاش بسیار موثر است. کمپرسور هوا دو سیلندر و از ساخت معروف است. برای باز و بسته کردن شیرهای پنوماتیک ساختار ماشین قیرپاش است. همچنین مکانیزم تمیز کردن تحت فشار که از هوا همراه با گازوئیل استفاده می کند در ساختار ماشین قیرپاش استفاده می شود.

سیستم پاشش

سیستم پاشش شامل میله اسپری و اجزای جانبی ساختار ماشین قیرپاش است. به باز و بسته شدن نازل ها کمک می کند. عرض استاندارد میله اسپری با کامیون قیرپاش اطلس 2.4 متر می باشد. این زمانی است که نوار اسپری بسته می شود. وقتی میله اسپری باز می شود، عرض میله اسپری 4.2 متر است که می تواند 4.5 متر پاشش کند. این میله های اسپری دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و عرض هستند. بسته به شرایط، می توانید عرض را تنظیم کنید. همچنین میله اسپری را می توان در مواردی که قرار نیست برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید برداشته شود. تا سمپاش را به مکان دیگری ببرید.

با بالا بردن میله اسپری ساختار ماشین قیرپاش، رانندگی با سرعت بالاتر در زمان عدم استفاده راحت تر خواهد بود. با چرخاندن قیر از پیش گرم شده، می توان نوار اسپری را نیز گرم کرد. مهم است که تمام دستگاه های با کیفیت مجهز به لوله اسپری دستی با طول مناسب باشند. این برای پوشاندن کناره‌های جاده‌هایی است که ممکن است در طول فرآیند سمپاشی کنار گذاشته شده باشند. یک شیر اهرمی دستی در نزدیکی صندلی اپراتور ارائه می شود. این شیر اهرمی بادی برای باز و بسته شدن نازل های اسپری دستگاه های قیرپاش مفید است.

سیستم تمیز کردن

سیستم تمیز کردن مناسب و مؤثر ساختار ماشین قیرپاش اطمینان حاصل می کند که تجهیزات برای استفاده در روز بعد آماده است. از آنجایی که ساختار ماشین قیرپاش از قیر استفاده می کند. خواص قیر به گونه ای است که با کاهش دمای آن چسبناک و سفت می شود. این خاصیت قیر، مقابله با آن را بسیار دشوار می کند. زیرا تمایل دارد خطوط لوله را با کاهش دما مسدود کند. سیستم تمیز کردن موثر توزیع کننده آسفالت ساختار ماشین قیرپاش است. از یک فرآیند ساده با استفاده از هوا و گازوئیل تشکیل شده است. در پایان روز، خط قیر باید قطع شود. میله اسپری را می توان با استفاده از ترکیب هوا و گازوئیل تمیز کرد.

تست قبل از ارسال

تست ساختار ماشین قیرپاش قبل از ارسال یکی از عوامل کلیدی است. یک محصول را بسیار قوی می کند. هر سمپاشی که کارخانه ما را ترک می کند وارد کارخانه بررسی و بازرسی می شود. محصول نهایی که خارج می شود با کیفیت عالی است. مخزن با آب پر شده و برای بررسی نشتی و پاشش بهینه دستگاه ساختار ماشین قیرپاش، سمپاشی انجام می شود. ترکیبی از این اجزا اطمینان حاصل می کند که دستگاه تولید شده پاشش با کیفیت و تمیز را تضمین کند.

تست ماشین قیرپاش قبل از ارسال آن - ساختار ماشین قیرپاش

تست ماشین قیرپاش قبل از ارسال آن – ساختار ماشین قیرپاش – احمدی خیبر

عملکرد ماشین 3 تست ماشین قیرپاش قبل از ارسال آن

کلام نهایی در رابطه با ساختار ماشین قیرپاش احمدی خیبر

ماشین های قیرپاش در اندازه ها و ظرفیت های مختلف موجود هستند. ظرفیت مخزن قیر ماشین قیرپاش از چند صد گالن تا چند هزار گالن متغیر است. ماشین های قیرپاش ahmadikheybar با ظرفیت مخزن بیشتر برای پروژه های بزرگ تر استفاده می شوند. این دستگاه‌ ها معمولاً در صنایع ساختمانی و راهسازی برای پوشش دادن سطوح مختلف استفاده می شوند. ماشین قیرپاش برای قیرپاشی سطوح مختلفی مانند جاده ها، پیاده روها، پشت بام ها و سطوح صنعتی استفاده می شوند.

سوالات متداول در ارتباط با ساختار ماشین های قیرپاش

  • 8 مورد از ساختار و ویژگی های یک ماشین قیرپاش را نام ببرید.

ساختار ماشین قیرپاش شامل شاسی سمپاش – مخازن – واحد مشعل – موتور – پمپ قیر و کمپرسور هوا – سیستم پاشش – سیستم تمیز کردن – تست قبل از ارسال

  • هدف از مخازن ماشین قیرپاش چیست؟

یکی از ساختار ماشین قیرپاش مخازن است. هدف از مخزن نگه داشتن قیر و گرم کردن آن در صورت لزوم و در صورت نیاز است.

  • سیستم پاشش در ساختار ماشین قیرپاش چیست؟

سیستم پاشش شامل میله اسپری و اجزای جانبی ساختار ماشین قیرپاش است. به باز و بسته شدن نازل ها کمک می کند.

موضوع: بخش های تشکیل دهنده ساختار ماشین قیرپاش
تاریخ: 6 آذر 1402
نویسنده: سحر مظاهری

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *