پیدایش کامیون حمل زباله-زباله کش

پیدایش کامیون حمل زباله-زباله کش-احمدی خیبر


زباله کش یا کامیون زباله، کامیونی که به طور ویژه برای جمع‌آوری زباله‌های جامد شهری و انتقال آن طراحی شده‌ است. و زباله ها را به مراکز تصفیه زباله جامد مانند محل دفن زباله، مرکز بازیافت یا ایستگاه انتقال حمل می‌کند. نام‌های رایج دیگر برای این نوع کامیون : گاری زباله، کامیون آشغال، واگن بن یا بن ون زباله در جاهای دیگر. نام‌های فنی شامل خودروی جمع‌آوری زباله و(RCV)  است. اولین کامیون های زباله توسط شورای منطقه چیسویک در سال 1887 سفارش داده شد.

ما دراین مقاله نگاهی هم به کمپرس سازی می‌پردازیم و برای مطالعه بیشتر می‌توانید به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید.

فهرست مطالب

مروری بر تاریخچه پیدایش کامیون زباله و اشکال اوالیه آن

چگونگی تحول کامیون حمل زباله و شرکت های توسعه دهنده

روش های جمع آوری زباله در صنعت پیشرفته امروزی

انواع کامیون زباله رایج در شهرها به چه شکل است؟

بررسی ویژگی انواع کامیون های حمل زباله و عملکرد آن ها

نتیجه نهایی از مطالب گفته شده در مورد انواع کامیون های زباله

سوالات متداول در زمینه پیدایش کامیون های حمل زباله

فهرصت تصاویر

کامیون حمل زباله 1-ماشین زباله قدیم

کامیون حمل زباله 2-ماشین زباله جدید

کامیون حمل زباله 3-کامیون زباله کمپرسور

 

مروری بر تاریخچه پیدایش کامیون زباله و اشکال اوالیه آن

تصور می‌شود که کامیون کمپرسی برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در مزارع اروپای غربی ساخته شده است. برای قرن‌ها، واگن‌ها، کالسکه‌های اسب‌کشی و سایر وسایل حمل‌ و نقل برای جمع‌آوری زباله‌ها استفاده می‌شدند. کامیون‌های زباله خودکششی اولیه آنهایی بودند که توسط شورای ناحیه چیسویک سفارش داده شد. این زباله کش ها به ‌عنوان خودروی موتور بخار اصلاح شدند. هدف آنها جمع آوری گرد و غبار و زباله های خانگی بود.

اولین کامیون‌های زباله در سال 1920 به عنوان کامیون های روباز دیده شدند. با توجه نقص‌های اولیه، کامیون‌های حمل زباله در کمپرس سازی با سقف بسته تولید شدند. این کامیون‌ها ابتدا در کشورهایی مانند آمریکای شمالی، اروپا دیده شدند و سپس در سراسر جهان پخش شدند. اما این کامیون‌ها باعث سخت شدن و کاهش سرعت جمع آوری زباله شد. زیرا مردان زباله جمع کن قادر به بالا بردن بسته های زباله تا سطح خزانه نبودند. این نقطه ضعف در کامیون در سال 1937، توسط جورج دمپستر که سیستم Dumpster را منتشر کرد برطرف شد. در این سیستم  ظروف زباله چرخدار به طور خودکار به داخل کامیون سرازیر می‌شدند. برای اطلاعات بیشتر مقاله کاربری کامیون سنگین در سایت ahmadikheybar بخوانید.

در سال 1938، دستگاه بارگیری و بسته بندی گاروود یک دستگاه فشرده ساز را روی کامیون قرار داد. بسته بندی به لطف پرس های هیدرولیک امکان پذیر شد و ظرفیت بار کامیون زباله را دو برابر کرد. به طور کلی، Dumpster و Garwood Load Packer در نهایت به ویژگی‌های استاندارد کامیون‌ها تبدیل شدند. و راه را برای کامیون‌های بارگیری عقب و بارگیری از جلو هموار کردند. تصویر کامیون حمل زباله 1نگاه کنید.

عنوان زباله کش
نویسنده محسنی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1503 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

 

چگونگی تحول کامیون حمل زباله و شرکت های توسعه دهنده

تورنی کرافت در سال 1896 یک گاری گرد و غبار بخار با مکانیزم تخلیه را توسعه داد. اولین کامیون‌های کمپرسی موتوری در ایالات متحده توسط شرکت های کوچکی مانند The Fruehauf Trailer Corporation، Galion Buggy Co. و Lauth-Juergens در حدود سال 1910 توسعه یافتند. تخت‌های کمپرسی هیدرولیک مدت کوتاهی بعد توسط شرکت کمپرس سازی Wood Hoist معرفی شد. چنین شرکت هایی در طول جنگ جهانی اول به دلیل تقاضای گسترده در زمان جنگ شکوفا شدند. پس از جنگ، فروهاف هیدرولیک را در تریلرهای خود معرفی کرد. Fruehauf تامین کننده برتر تریلرهای کمپرسی شد. کمپرسی ها برای باربرهای سنگین، شرکت های ساختمانی جاده و معدن به عنوان بهترین آنها در نظر گرفته شد.

اولین کامیون کمپرسی شناخته شده کانادایی در کمپرس سازی سنت جان، نیوبرانزویک ساخته شد. زمانی که رابرت تی موهینی در سال 1920 یک جعبه کمپرسی را به یک کامیون تخت وصل کرد.

از دهه 1930، International-Harvester و Mack به توسعه مداوم کمک کردند. مک کامیون های موجود خود را با موفقیت های متفاوت اصلاح کرد. در سال 1934 اقلید به اولین تولید کننده در جهان تبدیل شد که با موفقیت یک کامیون مخصوص خارج از بزرگراه تولید کرد. در حال حاضرGalion Godwin Truck Body Co  قدیمی‌ترین کمپرس سازی شناخته شده است که هنوز در حال کار است.

کامیون حمل زباله-زباله کش

کامیون حمل زباله-زباله کش-احمدی خیبر

کامیون حمل زباله 1-ماشین زباله قدیم

روش های جمع آوری زباله در صنعت پیشرفته امروزی

کلکتور پنوماتیک ولوو برای مکش زباله: کامیون‌های پنوماتیک دارای یک جرثقیل با یک لوله و دهانه هستند که معمولاً در زیر صفحه‌ای در زیر خیابان پنهان می‌شود. این سیستم حتی اگر دسترسی توسط خودروها مسدود شده باشد به راننده اجازه می‌دهد تا زباله‌ها را جمع کند.

کامیون های گراپل: برای حمل زباله‌های جامد خیلی بزرگ یا خیلی سنگین که نمی‌توان آنها را با دست در کامیون‌های زباله کش سنتی حمل کرد. کامیون‌های Grapple جمع آوری زباله های فله را امکان پذیر و دارای بند بند هیدرولیک هستند. که با یک سطل تاشو و معمولاً شامل یک بدنه تخلیه یا تریلر هستند.

رول آف (سطل زباله): این کانتینر به گونه ای طراحی شده است که توسط کامیون های مخصوص رول آف حمل می شود. آنها برای بارهای حجیم زباله یا بارهای بسیار سنگین زباله های ساختمانی یا تخریب کارآمد هستند.

کامیون زباله کش: ماشینی که به صورت مکانیکی سطل ها را بلند و معکوس می کند تا آنها را تخلیه کند. سطل های تخلیه معمولا دارای یک قاب فولادی، حفاظ و گهواره هستند. با یک موتور یا دسته میل لنگ که مکانیزم بالابرنده را هدایت می کند، که ممکن است هیدرولیک یا زنجیر باشد.

در اوایل سال 1929، توسط شرکت Heil در آمریکا، یک سطل تخلیه بار کناری روی یک کامیون زباله نصب کرد. در دهه 1950،شرکت کمپرس سازی Dempster  نوع لودر جلویی را با سطل‌هایی که روی کابین کامیون قرار می‌گرفت، رایج کرد. هر دو نوع سطل تخلیه یکپارچه در حال حاضر در کامیون های جمع آوری زباله شهری رایج است. شرکت ahmadikheybar با تجربه درخشان در زمینه کامیون کمپرسی فعالیت دارد. به تصویر کامیون حمل زباله 2نگاه کنید.

انواع کامیون زباله رایج در شهرها به چه شکل است؟

  1. کامیون زباله کمپرسور
  2. کامیون زباله سطل آویزان
  3. کامیون زباله چرخان
  4. کامیون زباله بسته شده
  5. کامیون زباله متراکم

برای مطالعه مقاله های بیشتر در مورد کامیون زباله کش و کمپرسی ها به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید.

کامیون حمل زباله امروزی- زباله کش

کامیون حمل زباله امروزی- زباله کش

کامیون حمل زباله 2-ماشین زباله جدید

بررسی ویژگی انواع کامیون های حمل زباله و عملکرد آن ها

کامیون زباله کمپرسور: برای دفع زباله های خانگی و صنعتی که ظرفیت بالایی نسبت به انواع دیگر دارد ودارای روش بارگیری متنوع است. فقط 15 ثانیه زمان لازم است تا یک چرخه به پایان برسد.

کامیون زباله سطل آویزان: بزرگترین ویژگی آن این است که سطل زباله را به صورت خودکار می تواند جمع کند. کل عملکرد راننده کاملاً در اتاق رانندگی کامیون زباله کش با راندمان بالا انجام می شود. این کامیون های می تواند با چندین سطل زباله همسان شود.

کامیون زباله چرخان: مجهز به یک یا چند سطل آشغال و تنها تفاوت آن سطل آشغال از بالا و پایین با روشی متفاوت انجام می‌شود. این دو مدل برای ایستگاه انتقال زباله در شهر ، روستا ، مدارس و مناطق دیگر ، مناسب است.

کامیون زباله بسته شده: کامیون زباله با کمپرس سازی مهر و موم شده دارای عملکرد حمل و نقل تمیز و جلوگیری از آلودگی ثانویه. ویژگی اصلی آن جمع آوری زباله به روش ساده ، کارآمد و حفاظت از محیط زیست با راندمان بالا است.

کامیون زباله متراکم: بارانداز کامیون به عنوان ایستگاه فشرده سازی زباله شناخته شده است. برای انتقال و تخلیه زباله در ایستگاه های فشرده سازی زباله شهری مورد استفاده قرار می گیرد. به تصویرکامیون حمل زباله 3 نگاه کنید.

نتیجه نهایی از مطالب گفته شده در مورد انواع کامیون های زباله

در حالی که ایمنی و کارایی همیشه ارزش‌های کلیدی در کامیون‌های زباله کش مدرن هستند. صنایع به دنبال راه‌هایی برای نوآوری در دنیای مدرن هستند. جداسازی زباله‌های ارگانیک از زباله‌های غیرارگانیک، تبدیل زباله به انرژی، پیاده‌سازی روباتیک بیشتر در کامیون‌های زباله. این فهرست به پیشرفت‌های جدید احتمالی در صنعت مدیریت زباله ادامه می‌دهد. با اطلاعات موجود در سایت ahmadikheybar  تماس بگیرید تا در مورد نیازهای کامیون زباله خود صحبت کنید. و همچنین می توانید کامیون یا کمپرسی مورد نیاز خود را از شرکت احمدی خیبر تهیه کنید.

کامیون زباله کمپرسور- زباله کش

کامیون زباله کمپرسور- زباله کش-احمدی خیبر

کامیون حمل زباله 3-کامیون زباله کمپرسور

سوالات متداول در زمینه پیدایش کامیون های حمل زباله

  1. پیدایش کمپرس سازی کامیون زباله از چه زمانی بوده؟

کامیون کمپرسی برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در مزارع اروپای غربی ساخته شده است. برای قرن‌ها، واگن‌ها، کالسکه‌های اسب‌کشی و سایر وسایل حمل‌ و نقل برای جمع‌آوری زباله‌ها استفاده می‌شدند.

  1. شرکت های توسعه دهنده کامیون زباله کدامند؟

اولین کامیون‌های کمپرسی موتوری در ایالات متحده توسط شرکت های کوچکی مانند The Fruehauf Trailer Corporation، Galion Buggy Co و Lauth-Juergens

  1. قدیمی ترین شرکت که تا کنون هم کار می کند کدام است؟

در حال حاضر Godwin Truck Body Co قدیمی‌ترین شرکت شناخته شده است که هنوز در حال کار است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *