ساخت اتاق کمپرسی برقی بسیار جالب است.  اگر از سازندگان بپرسید، آن ها موافقت خواهند کرد که انقلاب کامیون های کمپرسی برقی از قبل آغاز شده است.  بسیاری از برندهای بزرگ، از جمله فورد، در حال تبلیغ این وسایل نقلیه هستند.  آنها به بازار می گویند که شرکت های خودروسازی کامیون های برقی را جدی می گیرند. همه ما نیز باید جدی بگیریم.

در واقع، روزهایی که استفاده از کامیون های برقی به عنوان وسیله نقلیه اصلی! برای توزیع محموله مانند یک رویا به نظر می رسید، گذشته است. با ظهور شرکت‌هایی فعال در زمینه ساخت اتاق کمپرسی، این فقط یک مسئله زمان است.  که شرکت‌های تولید کننده کامیون‌ با قیمت رقابتی را برای وسایل نقلیه الکتریکی ارائه کنند. طبق تحقیقات، مزایای کامیون های برقی در مقابل دیزل عمدتاً به نحوه استفاده از وسایل نقلیه بستگی دارد.  این عوامل شامل عواملی مانند سرعت متوسط، دفعات توقف و منبع تغذیه برای شارژ باتری ها می شود.

 

عنوان کامیون های کمپرسی برقی و بررسی 10مزایا و معایب!
نویسنده امیرحسین جعفری
تاریخ 1401/02/03
اطلاعات موجود در کاتالوگ ها توضیحات در مورد کامیون های برقی

فهرست تصاویر

کامیون های کمپرسی برقی 1کاهش هزینه

کامیون های کمپرسی برقی 2عصر جدید حمل و نقل

کامیون های کمپرسی برقی 3استفاده از انرژی الکتریکی

جالب ترین مزایا  کامیون های کمپرسی برقی در جهان:

ساخت اتاق کمپرسی و مزایای استفاده از کامیون های کمپرسی برقی در واقع بسیار زیاد است. کارایی کامیون‌های برقی تقریباً 50 درصد بیشتر از کامیون‌های دیزلی است که حداقل 20 درصد ارزان‌تر از کامیون‌های دیزلی است. برق یک منبع تجدید پذیر است در حالی که بنزین، اگرچه یک منبع طبیعی است، اما این گونه نیست.  از آنجایی که برق ارزان تر از گاز است، استفاده از خودروهای برقی را مقرون به صرفه تر می کند. شما می توانید کامیون های برقی را با حدود یک سوم هزینه خودروهای گازسوز راه اندازی کنید. تعمیر و نگهداری نیز یک تفاوت بزرگ است.

از آنجایی که کامیون های برقی نیازی به تعویض روغن و همچنین سایر تعمیرات و نگهداری!  که معمولاً با وسایل نقلیه گازسوز مرتبط است، وجود ندارند. نتایج همچنین نشان می‌دهد که حداقل وقتی صحبت از رانندگی در شهر با توقف‌های مکرر می‌شود.  کامیون‌های الکتریکی بهتر از همتایان دیزلی خود عمل می‌کنند. در سایت احمدی خیبر مطالب جالبی در این موزد مطالعه کنید.

کامیون های کمپرسی برقی-صرفه جویی در انرژی

کامیون های کمپرسی برقی-صرفه جویی در انرژی-احمدی خیبر

کامیون های کمپرسی برقی 1کاهش هزیته

اصلی ترین معایب کامیون های کمپرسی برقی چه چیزی میتوانند باشد؟

در حال حاضر تقریبا همیشه بدی وجود دارد که با خوبی همراه است.  این در مورد کامیون های کمپرسی برقی صادق است.  در رانندگی در مسیرهای برون شهری است که کامیون های برقی برتری خود را از دست می دهند.  از آنجایی که مناطق روستایی شامل توقف های کمتر و میانگین سرعت بالاتر هستند.  برای خودروهای برقی وابسته به باتری مشکل ایجاد می کند. در اینجا با مشکلاتی مانند محدودیت برد روزانه و هزینه های عملیاتی بالاتر تحت شرایط خاص مواجه خواهید شد.

رانندگی در بزرگراه خسارت سنگینی به باتری کامیون برقی وارد می کند که می تواند منجر به تعویض باتری شود. درست است که با معایب رانندگی با این وسایل نقلیه برقی آشنا شوید که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید!  که آیا این خودروها به جای خودروهای دیزلی برای شما گزینه بهتری هستند یا خیر. در سایت احمدی خیبر درباره کامیون های کمپرسی برقی بیشتر مطالعه کنید.

مشکلات محدود شده در کامیون های کمپرسی برقی چیست؟

این قطعا یکی از بزرگترین چالش هایی است که برای رانندگی وسایل نقلیه الکتریکی با آن مواجه هستند.  از آنجایی که آنها کاملاً به نیروی برق وابسته هستند!  پس از تمام شدن آب دیگر نمی توانید به رانندگی ادامه دهید. قبل از اینکه بتوانید دوباره رانندگی کنید، باید باتری را دوباره شارژ کنید.  این می تواند دردسر بزرگی به خصوص برای وانت بارها باشد.

حمل تریلرها و بارهای سنگین باعث تخلیه سریع باتری می شود، بنابراین قطعاً نیاز به توقف و شارژ وجود دارد. اگر در یک برنامه فشرده رانندگی می کنید، این مطمئناً مشکل مهمی را ایجاد می کند.  به خصوص اگر در مناطق روستایی رانندگی می کنید که در آن سفرهای طولانی مدت یک امر عادی است. تصور کنید مجبور باشید هر چند صد مایل برای شارژ مجدد توقف کنید. این کار یدک کشی تریلر در سراسر کشور را بسیار طولانی تر از حد معمول می کند.

در سایت ahmadikheybar درباره کامیون های کمپرسی برقی بیشتر بخوانید.

کامیون های کمپرسی برقی-پیشرفت فناوری

کامیون های کمپرسی برقی-پیشرفت فناوری-احمدی خیبر-

کامیون های کمپرسی برقی 2عصر جدید حمل و نقل

نکاتی در مورد زمان شارژ شدن کامیون های کمپرسی برقی:

وقتی صحبت از شارژ شد، قانون اینجا ساده است. هرچه برد طولانی‌تر باشد، باتری کامیون بزرگ‌تر است، اما هر چه باتری بزرگ‌تر باشد، شارژ آن بیشتر طول می‌کشد. اکثر کامیون های برقی به بیش از یک ساعت برای شارژ کامل با استفاده از سریع ترین سیستم‌ها نیاز دارند.  شارژ در خانه حتی بیشتر طول می‌کشد. بعضی از کامیون های کمپرسی برقی باید یک شبه شارژ شوند تا 100 درصد برق را به باتری کاملاً خالی شده بازگردانند. همانطور که در بالا ذکر شد، این در واقع یک مشکل برای وسایل نقلیه کار است.

زمانی که چرخ‌ها می‌چرخند درآمد کسب می‌کنند و اگر مجبور به توقف برای شارژ مجدد شوند، درآمدشان نیز متوقف می‌شود. در دسترس بودن پورت های شارژ نیز باید در نظر گرفته شود.  نگرانی اصلی در میان اپراتورهای کامیون و کامیون هایی است که از ایالتی به ایالت دیگر رانندگی می کنند. قطعا نیاز به نقاط شارژ بیشتری وجود دارد.  اگر به این فکر می کنید که شارژ مجدد کامیون خود ساعت ها طول می کشد!  در حالی که شارژ کامیون دیزلی چند دقیقه طول می کشد.  ممکن است به طور جدی به انتخاب وسیله نقلیه خود فکر کنید. در سایت ahmadikheybar سوالات خود را در این زمینه جست و جو کنید.

بررسی اثرات دما، وزن بر هزینه های بیمه برای کامیون های کمپرسی برقی:

کامیون های کمپرسی برقی در سخت ترین شرایط آب و هوایی، چه بسیار گرم یا سرد، شجاع هستند. مشکل این است که دمای زیاد بر توانایی باتری ها برای شارژ و دشارژ عادی تاثیر می گذارد. این بسته های باتری وزن قابل توجهی به خودرو اضافه می کنند.  این باتری ها هنوز سنگین هستند، حتی آنهایی که به آخرین تکنولوژی مجهز هستند. شما فقط می توانید اندازه باتری هایی را که برای کامیون کمپرسی نیاز دارید تصور کنید . به همین دلیل است که رانندگان باید تعادل مناسبی بین برد و توانایی برقرار کنند. زیرا هر وزنی که وارد بسته‌های باتری می‌شود، ظرفیت بار خودرو را از بین می‌برد.

ممکن است دریافت هزینه بیمه مقرون به صرفه نباشد . مطمئناً گزینه های کمتری برای بیمه کامیون های برقی در مقایسه با کامیون های دیزلی وجود دارد. همه شرکت های بیمه حاضر نیستند از شانس خود در مورد وسایل نقلیه برقی استفاده کنند.  اگر شرکتی پیدا کردید که چنین خدماتی را ارائه می دهد.  بهتر است باور کنید که هزینه آن قطعاً بالاتر از رقمی است که برای وسایل نقلیه سنتی وضع می شود.

محدودیت انتخاب کامیون های کمپرسی برقی را مطالعه کنید:

اگرچه در مورد کامیون های کمپرسی برقی گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد.  اما اگر کامیون های دیزلی را انتخاب کنید، همچنان تنوع بیشتری خواهید داشت. شما فقط می توانید امیدوار باشید که تولید کنندگان بیشتری کامیون های برقی بیشتری تولید کنند.  که بتواند خواسته های تجارت بار شما را برآورده کند. برای بهره مندی از مزایای استفاده از کامیون های برقی، اپراتور و راننده باید روی کارایی وسیله نقلیه کار کنند. عوامل مختلفی را در نظر داشته باشند مانند:

تقاضای سفر

قیمت سوخت دیزل

چرخه رانندگی

تعویض باتری و قیمت

راندمان تولید و انتقال برق

زیرساخت های شارژ مجدد

مروری کوتاه بر تاریخچه کامیون های کمپرسی برقی:

چند سال پیش، ایده استفاده از کامیون های کمپرسی برقی در صنعت محصولی از تخیل وحشی به نظر می رسید. حتی پیشرفت‌ها در فناوری خودروهای الکتریکی برای متقاعد کردن مردم!  در بخش کامیون و کامیون برای جلب توجه به پتانسیل‌های آن ناکافی به نظر می‌رسید. سال 2017 بود که مردم متوجه نشانه‌هایی از تغییر شدند.  زیرا دو سازنده اعلام کردند که کامیون‌های برقی خود را تکمیل کرده‌اند. در اکتبر 2017، دایملر کامیون الکتریکی E-FUSO را معرفی کرد تا تسلا Semi را شکست دهد. ژانویه 2018، نیکولا برنامه خود را برای سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری برای تولید یک کامیون تمام الکتریکی اعلام کرد. این اطلاعیه ها فقط می تواند یک معنی داشته باشد.

صنعت تولید کامیون این مفهوم را جدی می گیرد و دیری نمی گذرد که دیگر سازندگان کامیون غول پیکر! ولوو، ماک و دونفنگ چین به آن ملحق خواهند شد. از آنجایی که مردم انتظار دارند در آینده نزدیک کامیون های برقی را ببینند.  بسیاری در مورد جنبه های خوب و بد آنها تعجب می کنند.  بنابراین برای اینکه شما را در مورد کامیون های برقی بیشتر بدانید! کافیست به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید. در سایت  ahmadikheybar درباره کامیون های کمپرسی برقی بیشتر مطالعه کنید.

کامیون های کمپرسی برقی-خدا حافظی با الودگی هوا

کامیون های کمپرسی برقی-خدا حافظی با آلودگی هوا-احمدی خیبر

کامیون های کمپرسی برقی 3استفاده از انرژی الکتریکی

کاهش انتشار آلاینده ها توسط کامیون های کمپرسی برقی:

هوای پاک و گرم شدن زمین به یک موضوع سیاسی داغ تبدیل شده است.  توانایی کامیون‌های کمپرسی برقی برای کاهش قابل‌توجه سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای واقعاً برای دوستداران محیط‌زیست جالب است.  طبق آمار بدست امده! کامیون ها تا 41 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به حمل و نقل را در اختیار دارند.  استفاده از خودروهای برقی باید آلودگی هوا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. خودروهای برقی 40 درصد کمتر از همتایان سنتی خود آلایندگی دارند.  اگر کامیون‌های برقی بتوانند با این سطوح انتشار مطابقت داشته باشند.  گازهای سمی موجود در جو تا حد زیادی به حداقل می‌رسد.

چند نکته جالب درباره کامیون های کمپرسی برقی:

هزینه کار با کامیون برقی در هر مایل 1.26 دلار تخمین زده شده است . در حالی که هزینه داشتن یک وسیله نقلیه سنگین دیزلی 1.51 دلار در هر مایل است.  به طور مشابه، هزینه نگهداری یک کامیون الکتریکی نیز کمتر از کامیون موتور دیزلی است. آلودگی صوتی به ویژه در مناطق شهری به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است.  معرفی کامیون ها و خودروهای برقی راه حلی برای این امر خواهد بود.  زیرا آنها بدون سر و صدای احتراق کار می کنند. وسایل نقلیه برقی از جمله کامیون ها و وانت ها این مشکل رایج را دارند.  محدودیت برد که باعث نگرانی و نگرانی مالکان وسایل نقلیه الکتریکی می شود.

ارائه دهندگان خدمات توزیع محموله به وسایل نقلیه ای نیاز دارند که برد خوبی از جمله توانایی!  سوخت گیری یا شارژ مجدد در هر مکانی در کوتاه ترین زمان ممکن را ارائه دهند. این موضوع هنوز برای دارندگان کامیون های برقی بالقوه نگران کننده است.

پاسخ به سوالات متداوب درباره کامیون های کمپرسی برقی:

1- مزیت کامیون های کمپرسی برقی کدام‌اند؟

کارایی کامیون‌های برقی تقریباً 50 درصد بیشتر از کامیون‌های دیزلی است که حداقل 20 درصد ارزان‌تر از کامیون‌های دیزلی است.

2-عیب اصلی کامیون های کمپرسی برقی چیست؟

از آنجایی که مناطق روستایی شامل توقف های کمتر و میانگین سرعت بالاتر هستند.  برای خودروهای برقی وابسته به باتری مشکل ایجاد می کند.

3- رابطه کاهش آلایند هوا و کامیون های کمپرسی برقی چیست؟

خودروهای برقی 40 درصد کمتر از همتایان سنتی خود آلایندگی دارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *