خودرو قیرپاش - قیرپاشی حرفه ای

خودرو قیرپاش - قیرپاشی حرفه ای - احمدی خیبر


قیرپاش حرفه‌ای در پروژه‌های عمرانی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال آغشته نمودن سطوح زبر و چسبندگی با قشر آسفالتی که متعاقباً روی آن پخش می‎‌‌شود. اگر دقیق‌تر بخواهیم به موضوع نگاه کنیم خرابی آسفالت از زیر لایه‌ها شروع می‌شود. با رفت و آمد و ترافیک ترک‌ها رفته رفته پیدا می‌شوند. علت اصلی این پدیده آّب است. به دلیل چسبندگی بیشتر سنگ‌دانه‌ها به آّب، پیوند با قیر شکسته می‌شود. اتصال قیر و سنگ‌دانه به علت جاذبه متفاوت است که آن‌ها را محکم نگه می‌دارد. دستگاه‌های قیر پاش به ما کمک می‌کنند تا آسفالت را به گونه ای احیا کنیم. در کمپرس سازی احمدی خیبر خودرو قیر پاش برای قیرپاش حرفه‌ای موجود است.

قیرپاشی روی آسفالت - قیرپاشی حرفه ای

قیرپاشی روی آسفالت – قیرپاش حرفه‌ای – احمدی خیبر

3 گروه و دسته قیرها و استفاده عمده آن‌ها

انواع:

  1. قیرهای خالص مانند قیرهای درجه نفوذ مثل 70-60 و قیرهای PG مانند 30-75
  2. قیرهای امولسیونی مانند قیرهای CMS، CRS، CSS
  3. قیرهای محلول مانند قیرهای MC، RC، SC که بیشتر برای قیرپاش حرفه‌ای‌تر هستند.

استفاده عمده:

  1. ایجاد چسبندگی بین لایه‌های مختلف روسازی و قیر پاشی حرفه‌ای.
  2. آب‌بندی آسفالت‌های موجود و قدیمی.
  3. مخلوط با مصالح سنگی (در تهیه آسفالت).

قیرهای خالص در راه‌سازی فقط به منظور ساخت و تولید آسفالت گرم و قیرپاشی حرفه‌ای استفاده می‌شود. به کمک قیرهای محلول و امولسیون می‌توان عملیات دیگری را نیز در راه‌سازی اجرا کرد. برای مثال: مخلوط آسفالتی سرد، آسفالت مخلوط در محل، آسفالت حفاظتی و آب‌بندی آسفالت سطحی یک یا چند لایه قیرپاشی حرفه‌ای است. قیر در شرایط عادی قدرت نفوذی ندارد. پس برای استفاده از قیر در راه‌سازی باید به صورت غیر مستقیم عمل کرد.

خودرو های پیشرفته قیرپاشی - قیرپاشی حرفه ای

انواع قیرپاش – قیرپاش حرفه‌ای – احمدی خیبر

این کار توسط خودرو قیر پاش حرفه‌ای انجام می‌شود. در کمپرس سازی احمدی خیبر خدمات قیر پاش حرفه‌ای ارائه می‌شود. سه روش کلی برای این کار وجود دارد.

  1. گرم کردن قیر های خالص است
  2. استفاده از روان‌کننده‌های نفتی است که برای قیرپاش حرفه‌ای نیاز است.
  3. ترکیب قیر کمک از ماده امولسیون‌ساز و آب و ترکیب این دو.

ماشین قیرپاش چیست و برای چه کاری استفاده می‌شود؟

در ساختمان ماشین قیرپاش حرفه‌ای ابزارهای گرم کننده انتقال و پخش قیر بر روی سطوح جاده تعبیه شده است. از ماشین قیر پاش برای قیرپاش حرفه ای قشر نفوذی و اندود سطحی استفاده می‌شود. خودرو‌های قیر پاش  خود به صورت تنها و مستقل حرکت نمی‌کنند. این دستگاه‌ها باید روی شاستی یک کامیون یا خودرو باری متصل شوند. به طور کلی دستگاه‌های قیر پاش حرفه‌ای به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته برای لکه‌گیری و دیگری برای قیر پاشی لایه‌های زیرین آسفالت استفاده می‌شوند.

ماشین قیر پاش، از دسته‌ی ماشین آلات عمرانی است که این دستگاه مستقل نمی‌باشد. پس لازم است، علاوه بر راننده کامیون شخص دیگری متصدی اجرای صحیح عملیات قیرپاشی و کنترل مراحل قیر پاشی باشد. دو دسته‌بندی دیگر برای دستگاه‌های قیر پاش حرفه‌ای وجود دارد. یکی ماشین قیر پاش که توسط یک کامیون یا تریلی جابه‌جا می‌شود. و دیگری ماشین قیر پاش دستی. البته با توجه به حجم کار و کاربرد مورد نیاز دستگاه خریداری می‌شود.

قیرپاشی برای پروژه عظیم - قیرپاشی حرفه ای

قیرپاشی برای پروژه عظیم – قیر پاش حرفه‌ای – احمدی خیبر

هنگام خرید دستگاه برای قیرپاش حرفه‌ای باید نکاتی را در نظر داشت. چند نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید عبارت‌اند از: همه نازل‌ها باید در زاویه با محور طولی لوله پخش قرار داشته باشند. سرعت دستگاه قیر پاش ثابت و یکنواخت باشد. ارتفاع لوله قیر پخش کن باید در تمام طول عملیات ثابت باشد. همه نازل‌ها باید از یک نوع و یکسان باشند. مشخص است که مهم‌ترین قسمت که باید به آن دقت شود قیمت است. شما در کمپرس سازی ahmadikheybar می‌توانید بهترین قیمت‌ها و کیفیت را برای قیر پاش حرفه‌ای تجربه کنید.

بخش‌های تشکیل دهنده ماشین‌های قیرپاش و آشنایی با آن‌ها

قسمت اول مخزن قیرپاش است که شکل بیضوی دارد. مخزن دارای عایق و صفحه موج‌گیر در جداره خارجی و تجهیزات ضروری برای یک قیرپاش حرفه‌ای است. تجهیزات ضروری مثل: کنترل میزان قیر، دمای قیر، میزان چسبندگی، حالت قیر، خروج بخار حاصل دمای بالای قیر. قرار دادن عایق در مخزن بی دلیل نیست. اگر قیر در دمای محیط قرار گیرد منجمد می‌شود. مشخصا بعد از منجمد شدن باعث مشکل در اجرای عملیات می‌شود. موج‌گیر داخل مخزن باعث جلوگیری از وارد شدن ارتعاشات حاصل از حرکت‌ ماشین و یک قیر پاش حرفه‌ای و آسان می‌شود.

یکی دیگر از بخش‌ها پمپ قیر است که با حرکت دادن قیر داخل مخزن کارش را انجام می‌دهد. این قطعه معمولا در زیر مخزن قیر قرار دارد. لوله پخش قیر هم پس از گرفتن قیر از مخزن آن را به جاده انتقال می‌دهد. همان‌طور که در نکات قبلی اشاره کردیم نازل یکی از مهم‌ترین بخش‌های قیرپاش است. برای یک قیر پاش حرفه‌ای نیاز است که حتما نازل‌ها چک شوند. وظیفه نازل کمک به لوله پخش قیر جهت پخش صحیح قیر بر سطح جاده می‌باشد.

انواع قیرپاش - قیرپاشی حرفه ای

انواع قیرپاش – قیر پاش حرفه‌ای – احمدی خیبر

یک قسمت دیگر که برای بخش‌هایی با دسترسی کمتر است استفاده می‌شود. ظرف قیر پاش، برای قسمت‌هایی از جاده مثل گوشه جداول که قیرپاش حرفه‌ای آن به وسیله ماشین قیر پاش امکان پذیر نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه برای پر نمودن چاله و هم‌تراز کردن سطوح آسفالت است. قدرت این قیرپاش از یک موتور هیدرولوکی یا بنزینی به دست می‌آید که به آن واحد نیرو گفته می‌شود. در کمپرس سازی احمدی خیبر تمامی خدمات برای یک قیر پاش حرفه‌ای انجام می‌شود.

قدرت پوشش و تئوری چسبندگی و لزوم خشک بودن سطح کار یعنی چه؟

قدرت قیر مایع شده برای ایجاد تماس با سطوح مصالح سنگی، قدرت پوشش مصالح است. توان پوشش قیر ویسکوزیته آن کنترل می‌شود که برای قیرپاش حرفه‌ای باید به آن دقت شود. اگر همه شرایط مشابه باشد، ویسکوزیته کم ، قدرت پوشش بالا را به همراه دارد. توانایی مصالح سنگی برای تماس کامل با یک مایع، توانایی پوشش شدن نام دارد. چسبندگی نیز به علت جاذبه بین دو ماده به وجود می‌آید. جاذبه بین مولکولی دو ماده که باعث چسبندگی و تر شدن سطح می‌شود.  چندین تئوری برای تشریح پیوند یا پیوند نشدن قیر به کانی‌های مصالح سنگی وجود دارد. براساس تئوری پذیرفته شده چسبندگی انرژی آزاد روی‌ سطح سنگ که انرژی آزاد روی مایع را جذب می‌کند، وجود می‌آید.

اما چه لزومی به خشک بودن سطح برای قیرپاشی است؟ قیر به طور کامل به آب نیاز ندارد. اما بیشتر مصالح ساختمانی توانایی جذب قیر و آب را دارا هستند. قیر به آسانی سطح سنگ‌دانه‌ها را می‌پوشاند اما به‌ آن‌ها نمی‌چسبد. بدین شرح این آب است که به صورت لایه‌ای نازک جانشین قیر می‌شود. حتی اگر بهترین کیفیت قیر و قیر پاشی انجام شود، دوباره آّب باعث این اتفاق می‌شود. حتی در قیر پاش حرفه‌ای نیز در لایه‌ها گرد غبار باعث ایجاد منافذ می‌شوند. با قیرپاش حرفه‌ای می‌توان طول عمر مفید را افزایش و مقدار گرد و غبار را کاهش داد. با توجه به دلایل بالا و جاذبه بین این‌ دو باید سطح کار تا حد امکان خشک باشد.

نکات پایانی و نتیجه کلی برای یک قیرپاشی حرفه‌ای

برای یک قیرپاش حرفه‌ای باید نکات اضافه بر سازمانی نیز در نظر داشت. چند مثال از این نکات به شرح زیر است. اندازه مخزن در ماشین قیر پاش استاندارد، بین ۸۰۰ تا ۷۰۰۰ گالن می‌باشد. سرعت کامیون و دمای قیر، در کیفیت لایه قیر پخش شده بر روی سطوح مؤثر است. دمای مناسب برای گرم نگه داشتن قیر در محدوده حرارتی ۲۵ درجه تا ۹۵ درجه سلسیوس قرار دارد. با رعایت این نکات می‌توانید یک قیر پاش حرفه‌ای در پروژه خود داشته باشید. البته که مهم‌ترین قسمت, داشتن دستگاه پیشرفته و کار‌آمد برای پروژه است. مجموعه ahmadikheybar آماده خدمات رسانی برای یک قیرپاشی حرفه‌ای است.

پیشنهادات و نکات پس از خرید در مجموعه کمپرس سازی

در کمپرسی سازی احمدی خبیر اصفهان خودروهای صنعتی کمیاب نیز موجود هستند. برای یک قیر پاشی حرفه‌ای می‌توانید به ما اطمینان کنید. برای خرید پیشنهاد می‌شود به صورت حضوری مراجعه فرمایید. برای یک قیرپاشی مناسب و درست بدون شک به یک دستگاه قیرپاش حرفه‌ای نیاز است. همچنین دستگاه‌ها و خودروهای صنعتی قیر پاشی تضمین می‌شود. اگر پس از خرید مشکلی برای دستگاه پیش آید در همین مجموعه تعمیرات انجام می‌گیرد. بهترین سود برای ما و شما، رضایت شما پس از خرید است. اعتماد شما باعث افتخار و اعتبار ما است.

قیرپاشی آسفالت - قیرپاشی حرفه ای

قیرپاشی آسفالت – قیرپاش حرفه‌ای – احمدی خیبر

سوالات متداول و رایج شما برای قیر پاش حرفه‌ای در پروژه‌ها

1)دستگاه قیرپاش تا چه مدت کار می‌کند؟

جواب این سوال به خود شما بستگی دارد که چگونه از دستگاه استفاده و چه قطعاتی برای آن خریداری کنید. البته که مدت زمان استفاده نیز مهم است. اما مجموعه ahmadikheybar تضمین کامل راضی بودن شما و یک قیرپاش حرفه‌ای با دستگاه را می‌دهد.

2)قیمت دستگاه های مختلف قیر پاشی برای قیر پاش حرفه‌ای چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانیم بازار دارای نوسانات زیادی است. برای استعلام قیمت بهتر است به صورت حضوری مراجعه نمایید. اگر این امکان برای شما وجود ندارد و شهر دیگری هستید می‌توانید با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.

3)تمامی دستگاه‌های قیرپاش حرفه‌ای موجود است؟

تمامی مدل‌های قیر پاش‌ برای یک قیر پاش حرفه‌ای آماده هستند. برای گرفتن اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تماس سوالات خود را بپرسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *