اسفالت پاشی-قیرپاش و حمل اسفالت

اسفالت پاشی-قیرپاش و حمل اسفالت-احمدی خیبر-


قیرپاش به عنوان توزیع کننده آسفالت شناخته می شوند. همچنین  به پاشش کنترل شده قیر بر روی سطح قبل از اجرای آسفالت مخلوط گرم کمک می کنند. خواه ساخت یک جاده جدید باشد یا تعمیرات، قیرپاش بخشی ضروری از ناوگان هر پیمانکار جاده‌ای را تشکیل می‌دهند. شما همیشه به تجهیزاتی با کیفیت بالا نیاز خواهید داشت! که در صورت نیاز و در صورت نیاز ارائه می شوند تا بتوانید کار را با تلاش کمتر انجام دهید. از آنجایی که برای این کار از قیر استفاده می شود!  که ماده ای حساس است، باید در انتخاب تجهیزات و اسفالت پاشی بسیار دقت کرد. برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید.

موضوع مدرنیزه در ساخت جاده ها با قیر پاش های جدید
نویسنده امیرحسین جعفری
تاریخ 28/03/1402
محتوای مقاله معرفی عملیات اسفالت پاشی

فهرست تصاویر

اسفالت پاشی 1اسفالت پاشی در ایران

اسفالت پاشی 2حمل اسان اسفالت

اسفالت پاشی 3 تعمیر جاده

قیرپاشی و اسفالت پاشی به چه عملیاتی گفته می‌شود:

خاصیت قیرپاش متفاوت است و پیمانکاران باتجربه راه می دانند که باید با دقت با آن برخورد کرد. سوء مدیریت می تواند منجر به تصادف و همچنین اتلاف شود. از این رو مهم است که انتخاب هر وسیله ای برای آسفالت پاشی مهم است. شرکت های زیادی وجود دارند که قیرپاش را برای فروش در هند عرضه می کنند. اما سوال میلیون دلاری این است! چه کسی بهتر است یا چه کسی رقابتی تر است . یا محصول چه کسی ارزش اعتماد دارد.

تنها در صورتی می توان به این پاسخ پاسخ داد!  که درک اولیه دستگاه، فرآیند ساخت و آزمایشی که یک شرکت استفاده می کند. همچنین نظرات مشتریان که یک شرکت در طول سال ها به دست آورده است را داشته باشد. بررسی باید در مورد عملکرد محصول از کاربر واقعی و  بازخورد و پشتیبانی خدمات شرکت ارائه شده!  به خریدار در طول استفاده از تجهیزات باشد. برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید.

اسفالت پاشی-جاده سازی در ایران

اسفالت پاشی-جاده سازی در ایران-احمدی خیبر

اسفالت پاشی 1اسفالت پاشی در ایران

یک کامیون برای اسفالت پاشی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از اساسی ترین کیفیت و عملکرد این تجهیزات این است! که قیر یا اسفالت را در یک مخزن ذخیره می کند.  در صورت نیاز آن را گرم می کند و سپس به مقدار کنترل شده روی سطح پاشش می کند.  در حالی که وسیله نقلیه ای که کل دستگاه روی آن نصب شده است!  به آرامی حرکت می کند تا سمپاشی موثر انجام شود. . یک مخزن کامل اسفالت پاشی باید بر روی شاسی کامیون نصب شود!  که بتواند آن را در حین انجام فرآیند اسفالت پاشی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کند.

شاسی برای اسفالت پاشی بر اساس شاسی کامیونی که قیرپاش روی آن نصب شده است ساخته می شود. بسته به عرض شاسی کامیون، عرض شاسی سمپاش تعیین می شود. سپس مخزن اصلی و واحد پاشش روی شاسی پایه نصب می شود. سپس این شاسی پایه تجهیزات را می توان!  به وسیله نقلیه مشتری در سایت آنها یا در کارخانه ما نصب کرد. برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت احمدی خیبر مراجعه کنید.

اسفالت پاشی-حمل اسفالت و قیر

اسفالت پاشی-حمل اسفالت و قیر-احمدی خیبر

اسفالت پاشی 2حمل اسان اسفالت

نقش مهم و اساسی  مخزن در آسفالت پاشی چیست؟

مخزن اسفالت پاشی  روی شاسی اصلی نصب شده است. بخش بزرگی از شاسی را به خود اختصاص داده است. مخزن یکی از اجزای مهم است. هدف از مخزن نگه داشتن قیر و گرم کردن آن در صورت لزوم و در صورت نیاز است. این مخزن با ورق MS 5 میلی متری ساخته شده! و به دقت جوش داده شده است تا از هرگونه نشتی جلوگیری شود. روی مخزن یک ورق پشم شیشه به ضخامت 50 میلی متر قرار می گیرد. این کار برای کاهش اتلاف حرارت در مخزن سمپاش انجام می شود.

تلفات حرارتی کمتر به معنای مصرف سوخت کمتر برای گرم کردن قیر داخل مخزن اسپری برار با  سود بیشتر است. ورق بیرونی مخزن یک ورق گالوانیزه است. ورق گالوانیزه از نظر ضد خوردگی امتیاز بهتری دارد و نسبت به ورق MS معمولی بهتر است. مخزن از کلاف داخلی تشکیل شده است که برای گرم کردن قیر داخل آن استفاده می شود. یک منهول روی مخزن برای پر کردن مخزن در نظر گرفته شده است.

مخزن را می توان از یک طرف نیز پر کرد.  زیرا یک خروس سه طرفه در یک طرف دستگاه وجود دارد. دماسنج دستی و الکترونیکی به همراه تجهیزات ارائه می شود. نردبانی برای سهولت دسترسی به بالای مخزن و خروس تخلیه نیز در نظر گرفته شده است.

کاربرد های مهم مشعل،موتور و پمپ در اسفالت پاشی:

بسیاری از تولیدکنندگان قیرپاش  و فعال در زمینه اسفالت پاشی! تمایل دارند این جزء را نادیده بگیرند یا با آن بازی کنند. این واحد یکی از عناصر مهم دستگاه است. باید از بهترین کیفیت ممکن برخوردار باشد. این مشعل روغن فشار قوی باید بتواند محتویات مخزن را به سرعت گرم کند. یک مشعل دستی کوچک نیز به همراه تجهیزات ارائه شده است. در شرایط سرمای شدید که احتمال گرفتگی قیر زیاد است!  یا در برخی شرایط که خطوط پاشش به درستی یا به اندازه کافی تمیز نمی شوند بسیار مفید است.

این یک موتور دیزلی تک مرحله ای دو سیلندر هوا خنک است. قدرت آن 25 اسب بخار است. موتور پمپ قیر و کمپرسور هوا را به حرکت در می آورد. مصرف سوخت آن تقریباً 3-4 لیتر در ساعت است. با توجه به قیمت قیرپاش ، قطعات مورد استفاده اطلس همگی معروف هستند.

هم پمپ اسفالت پاشی  و هم کمپرسور هوا موتور محرک هستند. پمپ قیر از نوع پمپ دنده ای با ظرفیت 380-450 لیتر در دقیقه می باشد. از این رو با توجه به اسفالت پاشی و همچنین پر شدن سریع مخزن بسیار موثر است. کمپرسور هوا دو سیلندر و از ساخت معروف است. برای باز و بسته کردن شیرهای پنوماتیک و ! همچنین مکانیزم تمیز کردن تحت فشار که از هوا همراه با گازوئیل استفاده می کند استفاده می شود. برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت ahmadikheybar مراجعه کنید.

اسفالت پاشی- قیرپاشی اسان

اسفالت پاشی- قیرپاشی اسان-احمدی خیبر

اسفالت پاشی 3 تعمیر جاده

سیستم پاشش چه تاثیری در آسفالت پاشی  جاده دارد:

سیستم پاشش شامل میله اسپری و اجزای جانبی آن است!  که به باز و بسته شدن نازل ها کمک می کند. عرض استاندارد میله اسپری با کامیون اسفالت پاشی اطلس 2.4 متر می باشد. این زمانی است که نوار اسپری بسته می شود. وقتی میله اسپری باز می شود، عرض میله اسپری 4.2 متر است که می تواند 4.5 متر پاشش کند.

در ایران جزو معدود تولیدکنندگان قیرپاش هستی مکه با موفقیت میله اسپری 6.0 متری را تولید کرده اند. این میله های اسپری دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و عرض هستند. بسته به شرایط، می توانید عرض (2.4 متر یا 4.5/6 متر) را تنظیم کنید. و همچنین میله اسپری را می توان در صورتی که برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نکنید!  یا در صورت رفتن تا آسفالت پاشی  را به مکان دیگری ببرید. با بالا بردن میله اسپری، رانندگی با سرعت بالاتر در زمان عدم استفاده راحت تر خواهد بود. با چرخاندن قیر از پیش گرم شده، می توان نوار اسپری را نیز گرم کرد.

مهم است که تمام دستگاه های با کیفیت مجهز به لوله اسپری دستی با طول مناسب باشند. این برای پوشاندن کناره‌های جاده‌هایی است که ممکن است در طول فرآیند سمپاشی کنار گذاشته شده باشند. یک شیر اهرمی دستی در نزدیکی صندلی اپراتور تعبیه شده است.دستگاه های قیر پاش . برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت ahmadikheybar مراجعه کنید.

سیستم تمیز کردن در اسفالت پاشی چه کاربردی دارند:

برای استفاده و سیستم تمیز کردن برجسته هر ماشین این سیستم ضروری  است. سیستم تمیز کردن مناسب و موثر اطمینان حاصل می کند که تجهیزات برای استفاده در روز بعد آماده است. از آنجایی که این دستگاه از قیر استفاده می کند! و اسفالت پاشی به گونه ای است که با کاهش دمای آن چسبناک و سفت می شود. این خاصیت قیر، مقابله با آن را بسیار دشوار می کند. زیرا تمایل دارد خطوط لوله را با کاهش دما مسدود کند.

سیستم تمیز کردن موثر توزیع کننده آسفالت از یک فرآیند ساده با استفاده از هوا و گازوئیل تشکیل شده است. در پایان روز، خط قیر باید قطع شود.  و میله اسپری را می توان با استفاده از ترکیب هوا و گازوئیل تمیز کرد. این بدان معنی است که خطوط کاملاً تمیز هستند و دستگاه در صورت لزوم آماده کار است. برای اشنایی با آسفالت پاشی به سایت ahmadikheybar مراجعه کنید.

آبندی جاده به کمک اسفالت پاشی چگونه انجام می‌شود؟

آب بندی با آسفالت پاشی در مقایسه با استفاده از سایر اشکال سنگفرش!  روشی ساده و مقرون به صرفه برای بازسازی سریع جاده، راهرو یا پارکینگ است. آب‌بندی با آسفالت پاشی رایج‌ترین نوع سطح‌بندی جاده درجهان  است.  زیرا بسیار کاربردی است!  و می‌تواند با مجموعه‌ای از کاربردهای سنگ‌فرش مانند جاده‌ها، بزرگراه‌ها، پارکینگ‌ها، مسیرهای رانندگی، مسیرهای دوچرخه‌سواری و موارد دیگر مناسب باشد.

این فرآیند شامل پاشیدن یک پوشش پایه در بالای سطح جاده یا روسازی!  سپس پوشاندن آن با یک لایه سنگدانه (14 میلی متر) است.  که با استفاده از یک غلتک در سطح قیر زیرین جاسازی می شود. سپس یک لایه رویی اسپری می‌شود، با کاربرد دوم سنگدانه (7 میلی‌متر) برای قفل شدن در لایه اول استفاده می‌شود. این منجر به یک سطح سنگ فرش شده ضد آب، مقاوم در برابر لغزش و بسیار کاربردی می شود!  که طول عمر هر سطح سنگفرش را افزایش می دهد.

نتیجه گیری و سوالات متداول در مورد اسفالت پاشی :

آسفالت تازه سنگفرش شده باید قبل از حمل و نقل به اندازه کافی گرم باشد!  تا از خرابی زودرس جلوگیری شود. در کشورهایی با دمای بالای هوا، دمای آسفالت جدید به آرامی کاهش می یابد. بنابراین، برای رسیدن به دمای آسفالت باز تا ترافیک به دوره های طولانی نیاز دارد. برخی از پیمانکاران برای تسریع زمان خنک‌سازی، آب را روی آسفالت تازه سنگفرش شده پاشیده می‌کنند.  بنابراین بخش‌های جدید می‌توانند به سرعت به روی ترافیک باز شوند.

1-نقش مخزن در عملیات اسفالت پاشی چیست؟

هدف از مخزن نگه داشتن قیر و گرم کردن آن در صورت لزوم و در صورت نیاز است.

2-مشعل در عملیات آسفالت پاشی چه کاربردی دارد؟

مشعل روغن فشار قوی باید بتواند محتویات مخزن را به سرعت گرم کند.

3-بهترین روش اب بندی جاده چیست؟

آب بندی با آسفالت پاشی در مقایسه با استفاده از سایر اشکال سنگفرش!  روشی ساده و مقرون به صرفه برای بازسازی سریع جاده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *